یکشنبه ۳٠ آبان ۱۳۸٩ :: ۸:٤٧ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

 

عناوین ضمیمه کلیک روزنامه جام جم شماره 308 :

 • در صورت تاخیر، پروانه اپراتور سوم را باطل می‌کنیم
 • مخابرات، وایمکس را بلعید
 • صدای جیرینگ کی درمی‌آید؟
 • جنگ گوگل و فیس‌بوک بالا گرفت
 • بهبود موتور جستجوی گوگل
 • بالا رفتن ارزش کالاهای صفر و یکی
 • بلاگ موبایل
 • حمله زامبی‌ها به گوشی‌های چین
 • میانبر‌های گوگلی
 • ترجمه رایگان متن
 • پیغام‌رسان‌های عمومی
 • ویندوز فون
 • گوشی‌های هوشمند، کالری غذا را اعلام می‌کنند
 • گوگل به مسافران هوایی، وای‌فای رایگان می‌دهد
 • مدیریت کاربران در لینوکس
 • بررسی نرم‌افزارهای آموزش علوم پایه منبع باز
 • هیچ چیز جای یک سکوبازی اصیل را نمی‌گیرد
 • بازی‌ها ارزان می‌شوند
 • بازی آنلاین شاه را غذا بدهید
 • تکامل تلفن‌های دیجیتال
 • خروجی؛ آخرین گام تولید نرم افزار
 • راهنمای ‌چینش بلندگوهای رایانه
 • پاسخ ارزان هند به لپ تاپ لوحه‌ای آیپد
 • استفاده بهینه از پهنای باند اینترنت
 • مخفی کردن داده‌ها در فایل متنی ساده

٣٠ آبان

لینک دانلود      
چهارشنبه ٢٦ آبان ۱۳۸٩ :: ٩:٢۱ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

معاون سنجش و آموزش دانشگاه پیام نور گفت: دانشجویان دانشگاه پیام نور با درخواست کتبی خود می‌توانند به جای پایان‌نامه واحدهای را درسی بگذرانند و اجباری برای ارائه پایان نامه در دانشگاه پیام نور وجود ندارد.
عبدالله معتمدی‌ معاون سنجش آموزش دانشگاه پیام‌نور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس اظهار داشت: دانشجویان ورودی 86 و بعد از آن که تاکنون دروس پایان‌نامه را اخذ نکرده‌اند یا موضوع پایان‌نامه آنها در شورای تخصصی گروه به تصویب نرسیده است، می‌توانند در صورت تمایل در قالب سنوات مجاز دروس آموزش محور را به جای پایان‌نامه اخذ کنند.
وی با بیان اینکه اجباری برای ارائه پایان‌نامه در دانشگاه پیام‌نور وجود ندارد، افزود: دانشجویانی که به شیوه آموزشی پژوهشی بودند، با درخواست کتبی خود می‌توانند به جای پایان‌نامه، واحدهای آموزشی را بر اساس نظر گروه تخصصی رشته تحصیلی خود دریافت کنند
معتمدی با تایید بخش از صحبت های نادری منش معاون وزیر علوم گفت :دانشگاه پیام نور مجوز برگزاری دوره های آموزش محور را گرفته است

      
سه‌شنبه ٢٥ آبان ۱۳۸٩ :: ۱٢:۳٤ ‎ق.ظ ::  نويسنده : دوست شما
ابتدا روی لینک زیر کلیک کنین.
بعد دکمه استارت رو بزنین.
بعد از یک آماده باش 3 – 2 - 1 بایستی جای اعداد رو که چند لحظه نمایش داده می شه به خاطر بسپارین و روی جای اون ها به ترتیب از کم به زیاد کلیک کنین!!!
بعد از چند مرحله، سن مغز شما با توجه به زمان عکس العمل و درستی اون محاسبه و نمایش داده می شه !!!

کلیک کن!!
           
پنجشنبه ٢٠ آبان ۱۳۸٩ :: ۱٠:۱٤ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

معرفی رشته مهندسی کامپیوتر - نرم افزار - مقطع دکترای تخصصی (Ph.D)

دوره دکتری مهندسی کامپیوتر بالاترین مقطع تحصیلی دانشگاهی در این زمینه است که به اعطای مدرک میانجامد و مجموعه ای هماهنگ از فعالیتهای آموزشی- پژوهشی در معماری کامپیوتر، سیستم های نرم افزاری، نظریه محاسبات و الگاریتم، هوش مصنوعی را در بر می گیرد.
محور اصلی فعالیتهای علمی دوره دکتری، به تناسب موضوع، تحقیق نظری، تحقیق تجربی و یا تلفیقی از این دو است و آموزش وسیله بر طرف ساختن کاستیهای اطلاعاتی داوطلب و هموار ساختن راه وصول به اهداف تحقیق است.

طول دوره تحصیل

دوره دکتری مهندسی کامپیوتر دارای دو مرحله آموزشی و پژوهشی میباشد. نحوه شروع و خاتمه هر مرحله و حداقل و حداکثر طول دوره مطابق آیین نامه دوره دکتری است.
مرحله آموزشی
در مرحله آموزشی دوره دکتری مهندسی کامپیوتر، گذراندن حداقل 24 واحد در یک گرایش اصلی و 2 گرایش فرعی بشرح زیر اجباری است. این دروس متفاوت با دروسی میباشد که دانشجو در دوره های قبلی گذرانده است:
الف: حداقل 12 واحد درسی می بایستی در ارتباط با گرایش اصلی باشد.
ب: حداقل 6 واحد درسی می بایستی در ارتباط با هریک از دو گرایش فرعی باشند.

تبصره1: منظور از گرایش، عبارتست از یک زمینه علمی و منظور از درسهای یک گرایش عبارتست از مجموعه ای از دروس که در این زمینه علمی و منظور از درسهای یک گرایش عبارتست از مجموعه ای از دروسی که در این زمینه برنامه ریزی شده اند. تشخیص هماهنگی و تعلق دروس به یک گرایش خاص بعهده کمیته تحصیلات تکمیلی است.
تبصره 2: موضوع رساله دکتری باید درگرایش اصلی باشد.
تبصره 3: یکی از گرایشهای فرعی میباستی خارج از رشته تحصیلی دانشجو شود.
تبصره 4: در گرایش فرعی دانشجو که خارج از رشته اصلی او میباشد، دروس گذرانده شده می بایستی در سطح کارشناسی ارشد و یا دکتری آن گرایش باشند چنانچه برای گذراندن این دورس دانشجو دروس پیش نیاز آنها را نگذرانده باشد. موظف است دروس پیش نیازرا بعنوان دروس جبرانی بگذراند. تعداد واحد این دروس نبایستی از 6 واحد تجاوز نماید.
تبصره 5: دروس اختیاری مقطع کارشناسی ارشد هر گرایش که در دوران تحصیل کارشناسی ارشد توسط دانشجو اخذ نشده میتواند در دوره دکتری اخذ شود. ضمناً دروس اجباری مقطع کارشناسی ارشد یک گرایش میتواند بعنوان دروس زمینه فرعی گرایش دیگر در دوره دکتری اخذ شود. دانشجویان در طول دوره تحصیل خود و قبل از آزمون جامع میتوانند حداکثر دو درس و یا شش واحد تحت عنوان مباحث پیشرفته بگذرانند. هدف از این درس، ارائه و بررسی پیشرفته مطالب و مباحث جدید در زمینه های تحقیقی است که امکان ارائه آن در قالب یک درس کلاسیک فراهم نشود، و یا هنوز برنامه درس به تصویب شورای عالی برنامه ریزی نرسیده باشد. عنوان و برنامه درس باید قبل از ثبت نام دانشجو به تصویب شورای تحصیلات تکمیلی دانشکده رسیده و اخذ درس میتواند بصورت فردی یا گروهی باشد.
تبصره 6: هر دانشکده میتواند دروسی را که در شورای تحصیلات تکمیلی خود تصویب نموده است (عنوان سرفصل و درس) جهت افزودن بر فهرست دروس تخصصی، به کمیته مهندسی کامپیوتر شورای عالی برنامه ریزی پیشنهاد نماید.
تبصره 7: می بایستی دانشجو حداقل 4 درس از دروس گرایش اصی را قبلاً در کارشناسی ارشد گذرانده باشد در غیر اینصورت دانشجو موظف است مابقی دروس را بعنوان دروس کمبود بگذراند.
تبصره 8: کلیه دروسی که دانشجو در دوره دکتری می گذراند متفاوت با دروسی میباشد که دانشجو قبلاً گذرانده است.
تبصره 9: دانشجو موظف است قبل از شروع دومین نیمسال تحصیلی خود، استاد راهنمای خود را انتخاب نماید. در همین زمان کلیات زمینه تحقیقاتی دانشجو و ریز درس مربوطه باید توسط دانشجو و زیر نظر استاد راهنما تهیه و به تصویب شورای تحصیلات تکمیلی دانشکده برسد.

تعداد واحدها

دروس گرایش سیستم های نرم افزاری :
1- سیستم عامل پیشرفته 3 واحد
2- سیستمهای بی درنگ 3 واحد
3- طراحی نرم افزارهای مطمئن 3 واحد
4- کامپایلر پیشرفته 3واحد
5- پایگاه داده پیشرفته 3 واحد
6- مهندسی دانش و سیستم های خبره 3 واحد
7- مدلسازی و ارزیابی سیستم های کامپیوتری 3 واحد
8- تحلیل و طراحی الگاریتم های پیشرفته 3 واحد
9- تحلیل و طراحی الگاریتم های موازی 3 واحد
10- مهندسی نرم افزار پیشرفته 3 واحد
11- حفاظت داده ها 3 واحد 3 واحد
12- طراحی سیستم های پایگاه داده خیلی بزرگ 3 واحد
13- سیستم های تصمیم یار 3 واحد
14- امنیت سیستم های نرم افزاری 3 واحد
15- برنامه نویسی موازی 3 واحد
16- سیستم های مبتنی بر دانش 3 واحد
17- طراحی واسط کاربر 3 واحد
18- فرآیندهای اتفاقی 3 واحد
19- سوپر کامپایلر 3 واحد
20- پایگاه داده توزیع شده 3 واحد
21- سیستم های عامل توزیع شده 3 واحد
22- پایگاه داده اسنتاجی 3 واحد
23- طراحی و پیاده سازی نرم افزار زبانهای برنامه نویسی تابعی 3 واحد
24- طراحی و پیاده سازی نرم افزار زبانهای برنامه نویسی منطقی 3 واحد
25- مباحث پیشرفته در سیستم عامل 3 واحد
26- مباحث پیشرفته در سیستم های بی درنگ3 واحد
27- مباحث پیشرفته در نرم افزارهای شبکه 3 واحد
28- مباحث پشرفته در محاسبات تحمل پذیر خطا ی 3 واحد     
پنجشنبه ٢٠ آبان ۱۳۸٩ :: ۱٠:۱٢ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

معرفی رشته مهندسی کامپیوتر - نرم افزار - مقطع کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار دوره ای است مشتمل بر دروس نظری و عملی و برنامه تحقیقاتی در زمینه های طراحی برنامه ها و سیستم ها نرم افزاری بزرگ مه بصورت امن، حفاظت شده و قابل اطمینان تعریف می شوند. فارغ التحصیلان این دوره مهارتهای را در زمینه اصول توسعه برنامه ها و سیستمهای برنامه سازی، نحوه ارزیابی و تایید یک برنامه و یا سیستم برنامه سازی، نحو تعریف ویژگیهای یک سیستم بزرگ و نحوه آنالیز آن نحوه تکامل سیستمهای نرم افزاری در نسلهای مختلف نحوه طراحی نرم افزارهائی که دارای ویژگیهای قابل فهم بودن و قابل اصلاح بودن میباشد و نحوه تایید ویژگیهای و مشخصات خاص موجود در یک سیستم نرم افزاری بزرگ را کسب می کنند.
هدف از این دوره تربیت افرادی است که با تولید، توسعه و تکمیل سیستمهای نرم افزاری بزرگ و برنامه ریزی در جهت بهره گیری موثر از امکانات موجود، حرکت به سوی استقلال فنی را در عصر انفورماتیک موجب شوند.

طول دوره تحصیل

شکل نظام این دوره نیمسالی و مدت این دوره بطور متوسط 2 سال است.

تعداد واحدها

دانشجو برای گذراندن دوره کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار بایستی علاوه بر دروس جبرانی، 32 واحد درسی و تحقیقاتی را بشرح زیر بگذارند.
اصلی و تخصصی 21 یا 24 واحد
سمینار 2 واحد
پروژه 6 یا 9 واحد
جمع 32 واحد
دروس جبرانی
دروس زیر بعنوان دروس جبرانی این دوره پیشنهاد می شوند. انتخاب نهایی دروس جبرانی با گروه آموزشی است. دانشجو موظف است دروس جبرانی را طبق آئین نامه های مربوطه بگذراند.
معماری کامپیوتر
اصول طراحی سیستم های عامل
ساختمان داده ها و الگوریتم ها
ریاضیات مهندسی
نظریه زبانها و ماشین ها

نقش و توانایی یا کارایی

الف- طراحی سیستمهای نرم افزاری بزرگ نظیر پایگاه داده ها، سیستمهای عامل، زبانهای برنامه سازی، کامپایلرها و سیستمهای خبره، سیستمهای حفاظت داده
ب- قابلیت تولید نرم افزارهائی که توسعه اتوماتیک نرم افزارها را ممکن میسازند نظیر ویرایشگرهای متن، ویرایشگرهای صفحه، ویرایشگرهای مبتنی بر نحو
ج- هدایت پروژه نرم افزاری در مراکز تحقیقاتی کشور
د- ارزیابی کارآئی و صحت سیستمهای نرم افزاری و فرمول کردن نیازها
ه- استخدام در موسسات آموزشی کشور     
پنجشنبه ٢٠ آبان ۱۳۸٩ :: ۱٠:٠٤ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

معرفی رشته مهندسی کامپیوتر - نرم افزار - مقطع کارشناسی

در اجرای اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از جمله بند"ب" اصل دوم و بندهای 2و12و اصل سوم و ایجاد شرایط تحقق بند 4 همین اصل و نیز اجرای اصل سی ام بند 7 چهل و سوم و ایجاد شرایط تحقق بندهای 8و 9 این اصل و اصول دیگر و نظر به اهمیت روز افزون فن و دانش کامپیوتر و گسترش تصادی کاربرد آن در تمام زمینه های حیات بشری و نیاز فزاینده تکنولوژی و علوم معاصر به کامپیوتر پس از بررسی و مطالعه در ابعاد گسترده این صنعت دوره کارشناسی مهندسی کامپیوتر با مشخصات زیر تدوین شده است.

طول دوره تحصیل

طول متوسط این دوره 4 سال است و برنامه درسی آن برای 8 ترم طرح ریزی شده است. طول هر ترم 17 هفته آموزش کامل، مدت هر واحد درس نظری 17 ساعت، عملی و آزمایشگاهی و کارگاهی 51 ساعت و طول مدت کارآموزی 2 ماه کاری میباشد.
تعیین گرایش تخصصی دانشجویان دوره کارشناسی مهندسی کامپیوتر میتواند پس از گذراندن موفقیت آمیز حداقل 50 واحد از دروس پایه و اصلی و براساس انتخاب دانشجو و امتیاز او ( با استفاده از رابطه زیر) توسط گروه آموزشی انجام گیرد.

+ 15/0 × (معدل امتحان کتبی سال آخر متوسطه) =امتیاز
+ 15/ 0 × (نمره آزمون سراسری طراز شده به حداکثر20)
70/0 × (معدل کل دروس پایه و اصلی اخذ شده )

تعداد واحدها

دروس عمومی 20 واحد
دروس پایه 21 واحد
دروس اصلی 59 واحد
دروس تخصصی 25 واحد
دروس اختیاری 15 واحد
دروس اختیاری 15 واحد
جمع کل واحدها 140 واحدها

نقش و توانایی یا کارایی

فارغ التحصیلان این دوره قابلیت و مهارتهای زیر را خواهند داشت:
1- بررسی و شناسایی سیستمهای کامپیوتری به منظور انتخاب و سفارش سخت افزار و یا نرم افزار بهینه، هدایت و نظارت در نصب و بهره برداری ازآنها.
2- ارائه روشهای عیب یابی اصلاح و تکمیل سیستمهای سخت افزاری و یا نرم افزاری موجود و نظارت بر این امور.
3- طراحی، ساخت و راه اندازی سیستمهای جدید سخت افزاری و یا نرم افزاری
4-تشخیص لزوم استفاده از کامپیوتر در کنترل عملیات در محیط های مختلف
5-شناسایی تکنیکهای جدید طراحی و ساخت کامپیوتر ، ارزیابی و بکارگیری آنها.

ضرورت و توانایی

تربیت کارشناسان مهندسی کامپیوتر با توجه به موارد روشن میشود.
1- توسعه و گسترش روز افزون تکنولوژی کامپیوتر و دانش آن
2- نقش حیاتی دانش و تکنولوژی کامپیوتر در جمع زمینه های علمی، صنعتی، اقتصادی، مدیریتی آموزش و پژوهشی
3- لزوم ارتقاء سطح دانش جامعه در زمینه دانش و تکنولوژی کامپیوتر
4- لزوم همگانی جامعه با پیشرفتهای نوین در جوامع پیشرفته     
چهارشنبه ۱٩ آبان ۱۳۸٩ :: ۱:٠۸ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

 

بسم الله الرحمن الرحیم

خلاصه کتاب هفت ویژگی افراد موفق نوشته استیون کاووی

 توانائی یک الگو:هر یک از ما نقشه های بسیار زیادی در ذهن خویش داریم که میتوانیم آنرا به دو دسته اصلی تقسیم کنیم. 

  ا-واقعیتها   2-ارزشها

 

ما هر چیز را با توجه به تجربه ای که از این نقشه ها ی ذهنی داریم تعبیر و تفسیر میکنیم و به ندرت متوجه درستی و صحت آن میشویم و حتی در برخی موارد از آنها نیز خبر نداریم.

دید ما به اشیا و مسائل پیرامون خویش به گونه ای است که به سادگی تصور میکنیم همان دید واقعی است یا باید اینگونه باشد.در صورتیکه دید ما به اشیا و مسائل سرچشمه شیوه تفکر ماست.

ما جهان هستی را میبینیم اما نه آنگونه که هست بلکه آنگونه که خودمان هستیم و یا نسبت به آن شرطی شده ایم.هنگامی که میخواهیم آنچه را که میبینیم توصیف کنیم در حقیقت خود و پیش تصورات و برداشتهای خویش را توصیف میکنیم.

هنگامی که دیگران با ما در مورد مساله ای مخالفت میکنند فورا به این فکر میرسیم که آنها اشتباه میکنند اما همانگونه که توضیح داده شد هر کسی از یک  دید منحصر به فرد به مساله نگاه میکند.ادامه مطلب ...

     
چهارشنبه ۱٩ آبان ۱۳۸٩ :: ۱:٠٧ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

بسم الله الرحمن الرحیم
خلاصه کتاب نیروی تفکر مثبت:
دکتر مورفی عقیده دارد ((شخصیت هر کس بر اساس طرز تفکر و نحوه تخیل او شکل میگیرد))
از اینرو برای اندیشه بخصوص تفکر مثبت نقش مهمی قایل است.
او فکر را عنصری زنده و خلاق میشمارد و در این باره چنین استدلال میکند که اگر ضمیر باطن
خود را از حقایق جاودانی هستی یعنی امید آرزو و تندرستی و شادمانی و آرامش و رفاه و برکت و غیره سرشار کنیم نتیجه آنرا به صورت عینی ناظر خواهیم گشت.
دکتر مورفی عقیده دارد آنچه ما در طلب آنیم یعنی آرزوها و آمال به شکل ایده و خیال در صفحه ذهنمان نقش میبندد حال اگر بتوانیم آنها را به صورت اعتقاداتی راسخ و باورهایی راستین وارد ذهنیت خود سازیم روزگاری تحقق آنها را به چشم خواهیم دید او ترس را عامل عقب ماندگی و فقر و مسکنت شخص میشمارد و تردید و تزلزل رای و سستی اراده و موهومات و خرافات و حسادت و بخل و عقده حقارت و نفرت و خصومت و کج خلقی را از عوارض و اختلالات روحی میداند و چنین استنتاج میکند که این قبیل افکار منفی و سیاه راه را به روی احساسات منفی میگشاید و در پی آن انواع امراض روانی و جسمی و حتی شکستها و سرخوردگیها و ناکامیها را در پی دارد.ادامه مطلب ...

           
سه‌شنبه ۱۱ آبان ۱۳۸٩ :: ۱٠:۳٥ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

اعلام اسامی پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت در آزمون دوره‌های فراگیر مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور(نوبت نهم) سال 1389 کلیک کنید      
سه‌شنبه ۱۱ آبان ۱۳۸٩ :: ۱٠:٢۸ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

زمان دقیق ثبت نام و برگزاری آزمون های کارشناسی ، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور اعلام شد
 زمان دقیق ثبت نام آزمون های کارشناسی فراگیر پیام نور (نوبت بیست و دوم)  ۸ تا ۱۵ دی ماه ۸۹ و زمان ثبت نام آزمون های کارشناسی ناپیوسته (نوبت سوم ) و کارشناسی ارشد (نوبت دهم ) فراگیر پیام نور ۲۱ تا ۲۶ دی ماه ۸۹ می باشد . براساس این گزارش زمان دقیق برگزاری آزمون کارشناسی فراگیر پیام نور ، کارشناسی ناپیوسته فراگیر پیام نور و کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور در روزهای ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ماه ۹۰ برگزار خواهد شد پیش از این خبرهایی مبنی بر اینکه زمان ثبت نام آبان می باشد وجود داشت که براساس این گزارش زمان ثبت نام فراگیر پیام نور دی ماه ۸۹ می باشد           
سه‌شنبه ۱۱ آبان ۱۳۸٩ :: ٩:۳٤ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

 

              

 ٢ آبان                  

لینک دانلود                          
سه‌شنبه ۱۱ آبان ۱۳۸٩ :: ٩:۱۳ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

 

ضمیمه کلیک روزنامه جام جم شماره 302

١٨ مهر     
سه‌شنبه ۱۱ آبان ۱۳۸٩ :: ۱:۳٧ ‎ق.ظ ::  نويسنده : دوست شما
 

مجلات کامپیوتری نقش بسیار مهم و تاثیر گذاری در افزایش دانش کامپیوتری همه ایفا می کند و اکثر آنهایی که می خواهند همیشه بروز بمانند از این مجلات کامپیوتری و یا از اینترنت استفاده می کنند. از این رو  از این هفته به بعد ضمیمه کلیک روزنامه جام جم را که یکشنبه ها در این روزنامه پر تیراژ منتشر می شود را بر روی سایت قرار میگیرد تا بتواند نقش کوچکی را در ارتقای سطح دانش شما کاربران عزیز داشته باشد. ضمیمه کلیک روزنامه جام جم که یک هفته نامه و یکمجله الکترونیکی می باشد هر هفته یکشنبه ها اطلاعات بسیار کامل و جامعی را در زمینه IT و دنیای کامپیوتر در هفته نامه خود منتشر می کند. اخبار دنیای کامپیوتر، اطلاعاتی در مورد دنیای وب و اینترنت، اطلاعاتی در مورد نرم افزارهای مختلف، اطلاعاتی در مورد موبایل و دنیای لینوکس، معرفی و بحث و گفتگو در مورد بروز ترین بازی ها، اطلاعاتی در مورد شبکه، برنامه نویسی، سخت افزار و غیره بخشی از اطلاعاتی است که در این مجله کامپیوتر یا ضمیمه کلیک روزنامه جام جم مورد بحث قرار می گیرد که می تواند برای شما علاقمندان به دنیای کامپیوتر و IT بسیار مفید واقع بشود.
اما یکی از صفحات جالب و خواندنی ضمیمه کلیک جام جم صفحه انتهایی آن می باشد که هر هفته تکنولوژی های روز دنیا در زمینه کامپیوتر و IT را به همراه اطلاعاتی در مورد آن ها به تصویر می کشد که می تواند در نوبه خود بی نظیر باشد. امروز شماره 301 ضمیمه کلیک جام جم را برای شما عزیزان در نظر گرفته ایم که در تاریخ 11/07/1389 در سراسر کشور به چاپ رسیده است. امیدواریم که با دانلود کلیک شماره 301 بتوانید دانش کامپیوتری خود را ارتقا دهید.

ضمیمه کلیک روزنامه جام جم شماره 301

١١مهر

     لینک دانلود     
دوشنبه ۱٠ آبان ۱۳۸٩ :: ٤:٤٧ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

حرف های پنهان در لوگوهای مشهور

 amazon-l-narenji-ir.jpg

نارنجی : ‎شاید نشان سایت آمازون در نگاه اول هیچ مورد پنهانی در خود نداشته باشد، اما پشت ظاهر ساده این شرکت، رازی نهفته است. به فلشی که زیر کلمه amazon قرار دارد دقت کنید. این لبخند زیبا در حقیقت حرف a را به z وصل می کند تا با اعتماد به نفسی خاص به بیننده القا کند که هر چیزی در آمازون پیدا می شود.

 

 

Eighty20

eighty20-l-narenji-ir.jpg

Eighty20 موسسه ای در زمینه مشاوره های تجاری است. اکثر افراد با دیدن این لوگو شاید تصور کنند این لوگو هیچ پیامی را نمی رساند. اما تمام پیام در مربع های خاکستری و آبی ای است که نقش صفر و یک را بازی می کنند. پس اگر دوباره به این لوگو نگاه کنید، خواهید دید که ردیف اول 1010000 و ردیف دوم 0010100 را ساخته اند که اعداد ۸۰ و ۲۰ را به باینری نمایش می دهند.

 

FedEx

fedex-l-narenji-ir.jpg

‎لوگوی شرکت FedEx را شاید بتوان بهترین نمونه از نشان هایی با مضمون های پنهان برشمرد. اگر با دقت در این لوگو دقت کنید، متوجه نمادی که بین دو حرف E و x ساخته شده، خواهید شد. این فلش نشانگر سرعت و دقت است. مهمترین فاکتورهای شرکتی مانند FedEx.

 

Toblerone

toblerone-l-narenji-ir.jpg

‎همانطور که احتمالاً می دانید، توبلرون یک شرکت شکلات سازی در شهر برن واقع در سوئیس است. این شهر به «شهر خرس ها» نیز معروف است. بدین ترتیب طراحان نشان این شرکت حداکثر استفاده را از این شهرت کرده و اگر با دقت به کوهی که در نماد این شرکت است، نگاه کنید، خرسی در حالت ایستاده خواهید دید.

 

Sony Vaio

vaio-l-narenji-ir.jpg

‎وایو را که حتماً می شناسید. نامی تجاری که سونی بر لپ تاپ هایش نهاده است. فکر می کنید در لوگوی وایو پیامی نهان وجود دارد؟ اگر کمی هوشمند باشید، پاسختان «بله» است.  
‎دو حرف اول Vaio نمایانگر سیگنال های آنالوگ و دو حرف دوم آن که شبیه 0 و 1 هستند، سیگنال های دیجیتال را نشان می دهند.

 

Sun Microsystems

sunmicrosystems-l-narenji-ir.jpg

‎لوگوی شرکت Sun از شناخته شده ترین نشان های دنیای فناوری است. این نشان را از هر جهتی که بخوانید، Sun خوانده می شود. طراحی این نشان را پروفسور Vaughan Pratt از دانشگاه استنفورد انجام داده است.

 

GreenLabs

greenlabs-l-narenji-ir.jpg

‎این لوگو درختی معمولی را نشان می دهد که در نگاه اول زیاد هم جالب به نظر نمی رسد. اما اگر کمی دقت کنید، می توانید برگ های آن را شبیه یک مغز نیز تصور کنید. بدین ترتیب این لوگو استعداد، هوشمندی و قدرت مشورت و همفکری کارمندان شرکت را به خوبی القا می کند.

 

NBC

nbc-l-narenji-ir.jpg

‎شبکه National Broadcasting Company) NBC) یکی از بزرگترین شبکه های تلویزیونی در آمریکا است. با دقت در نشان رنگارنگ این شبکه احتمالاً طاووسی که در این نشان وجود دارد تشخیص می دهید. طاووسی با دم شش رنگ که نشان دهنده این است که این لوگو در شش زمان طراحی و تکمیل شده است. همچنین سر طاووس به سمت راست اشاره دارد که نمایانگر رو به جلو بودن آن است.

 

Formula 1

formula1-l-narenji-ir.jpg

‎با اولین نگاه به این لوگو شاید مورد خاصی توجه شما را جلب نکند. اما با کمی دقت متوجه وجود 1 بین حرف F و قسمت قرمز رنگ، می شوید. القای حس سرعت در این لوگو با دقت و ظرافتی خاص انجام شده است.     
دوشنبه ۱٠ آبان ۱۳۸٩ :: ۱٢:٥٦ ‎ق.ظ ::  نويسنده : دوست شما
بطور خلاصه کامپیوتر دستگاهی است که قدرت خارق العاده‌ای برای محاسبه دارد و می‌تواند بوسیله ابزارهای جانبی با محیط بیرون ارتباط برقرار کند.
جایگاه کامپیوتر در دنیای امروز همین بس که عصر حاضر عصر کامپیوتر است.هدف این قسمت معرفی مهندسی کامپیوتر است و از سه بخش تشکیل شده است.
در اول که آشنایی با کامپیوتر است، قدری درباره دستگاه کامپیوتر، جایگاه آن در دنیای امروز و روحیات افرادی که با آن کار می‌کنند صحبت خواهد شد.
در بخش اول ما به سه سؤال جواب کوتاهی می‌دهیم اول اینکه کامپیوتر چیست؟ دوم اینکه جایگاه کامپیوتر در دنیای امروز کجاست؟ سوم اینکه چه کسانی با کامپیوتر کار می‌کنند؟
اینک به این سؤال پاسخ می‌دهیم که چه کسانی با کامپیوتر کار می‌کنند؟ مسلما شما دانش‌آموزان، هر رشته‌ای را که برای تحصیل انتخاب کنید با کامپیوتر به عنوان یک کاربرد سرو کار خواهید داشت ولی در این رشته علاوه بر کاربر بودن سازنده سیستم‌های کامپیوتری نیز خواهید بود.
اگر رشته مهندسی کامپیوتر را به عنوان رشته تحصیلی انتخاب می‌کنید باید انسان ماجراجویی باشید و با طبع همیشه در حال پیشرفت این رشته سازگار باشید.
مطلب مهم دیگر آنکه چون تقریبا تمام کتب و منابع موجود در این رشته به زبان انگلیسی است و این منابع و اطلاعات به سرعت در حال تغییر هستند و امکان سریع ترجمه آنها نیز به فارسی وجود ندارد از این رو تسلط کافی به زبان انگلیسی در این رشته بسیار مهم است.
دروس ریاضی و فیزیک نیز همانند دیگر رشته‌های مهندسی در این رشته کاربرد وسیعی دارد.
 

صنعت و بازار کار


دانشجویانی که از این رشته فارغ التحصیل می شوند با توجه به نیاز بازار و سفارشاتی که از مراکز متنوع و متفاوت کشور دریافت می کنند توانایی انجام این کارها را برای امرار معاش و عرضه توانمندی های خود برای بهبود و بهره وری بالای امور کشور را دارا هستند برنامه نویسی برای سایت ها با توجه به محتوای درخواستی و مکانیزم عمل تست های مختلف یک برنامه، ساخت مدارهایی که قادر به ارتباط با کامپیوتر باشند همچنین ساخت ابزارهای جانبی برای کامپیوتر، ساخت مدارهای ساده منطقی، ساخت سخت افزارهایی که برای پردازش الگوریتم هایی که با کامپیوتر های معمول قابل پیاده سازی نیستند، برنامه نویسی سیستمی طراحی مدارهای مجتمع (IC) طراحی سیستم های خبره و سیستم های اطلاعاتی، فراهم کردن ساخت نرم افزار ها برای استفاده در کامپیوتر.     
دوشنبه ۱٠ آبان ۱۳۸٩ :: ۱٢:٥۱ ‎ق.ظ ::  نويسنده : دوست شما

رشته مهندسی فناوری اطلاعات یکی از جدیدترین رشته های دانشگاهی در ایران است. این رشته در سال 81 مورد پذیرش وزارت علوم قرار گرفت و تا به حال در سال های تحصیلی 81-82 و 82-83 این رشته ارائه شده است . برخی از مهمترین دانشگاه هایی که این رشته در آنها ارائه می شود عبارتند از : صنعتی شریف, علم و صنعت, تربیت مدرس و پلی تکنیک. کارشناسی ارشد این رشته نیز از همان سال شروع به پذیرش دانشجو کرده است. در ادامه با توجه به آغاز ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد به معرفی دروس این رشته می پردازیم و ضرایب و گرایش های کارشناسی ارشد این رشته را بررسی می کنیم. 1- کارشناسی: دروس این مقطع بسیار شبیه به دروس رشته کامپیوتر است و تقریبا دروس اصلی آن با دروس گرایش نرم افزار مهندسی کامپیوتر یکسان است ولی دروس تخصصی و اختیاری آن تقریبا به طور کامل با آن متفاوت است. مجموع واحد هایی که دانشجو برای اخذ مدرک لیسانس باید بگذراند 149 واحد است. _ دروس پایه و عمومی : مجموعا شامل 41 واحد است. 20 واحد عمومی و 21 واحد پایه. دروسی مانند ریاضی ۱ , فیزیک۱ و ... جزو دروس پایه این رشته است و دروس عمومی آن شبیه سایر رشته های دانشگاهی شامل دروسی مانند معارف, انقلاب, فارسی عمومی و... است. _ دروس اصلی : مجموعا شامل 62 واحد است و در کل تنها در چهار درس (شبکه های کامپیوتری 2 , اقتصاد مهندسی , آز شبکه و مبانی الکترونیک دیجیتال ) یعنی 10 واحد با دروس اصلی رشته مهندسی کامپیوتر فرق دارد. اسامی این دروس و ضرایب آنها به قرار زیر است: ساختمان های گسسته (3) واحد مبانی کامپیوتر و برنامه سازی (3) واحد زبان ماشین و برنامه نویسی سیستم (3) واحد ساختمان داده (3) واحد مدار منطقی (3) واحد معماری کامپیوتر (3) واحد برنامه سازی پیشرفته (3) واحد سیستم عامل (3) واحد نظریه زبان و ماشین (3) واحد پایگاه داده (3) واحد طراحی الگوریتم (3) واحد مهندسی نرم افزار 1 (3) واحد مهندسی نرم افزار 2 (3) واحد شبکه های کامپیوتری 1 (3) واحد شبکه های کامپیوتری 2 (3) واحد مبانی الکترونیک دیجیتال (3) واحد هوش مصنوعی (3) واحد اقتصاد مهندسی (3) واحد آزمایشگاه شبکه (1) واحد آزمایشگاه پایگاه داده (1) واحد ارایه مطالب (2) واحد زبان تخصصی (2) واحد آزمایشگاه سیستم عامل (1) واحد _ دروس تخصصی : مجموعا شامل 31 واحد است که بطور کامل با دروس تخصی رشته مهندسی کامپیوتر متفاوت است. اسامی این دروس و ضرایب آنها به قرار زیر است: مبانی فناوری اطلاعات مهندسی فناوری اطلاعات تجارت الکترونیک مدیریت و کنترل پروژه فناوری اطلاعات مهندسی فناوری اطلاعات 2 گرافیک کامپیوتری اصول و مبانی مدیریت مولتی مدیا پروژه فناوری اطلاعات کارآموزی _دروس اختیاری : دروس اختیاری دروسی است که دانشجو باید از میان آنها به دلخواه 5 درس یعنی 15 واحد را انتخاب کند. از میان این دروس درس هایی ما نند" گرافیک و خبره "به دانشجویان رشته نرم افزار نیز ارائه می شود. اسامی این دروس و ضرایب آنها به قرار زیر است. مدیریت نگهداری فناوری اطلاعات تحقیق در عملیات سیستم های خبره مدیریت رفتار سازمانی تعامل انسان و کامپیوتر مباحث نو در فناوری اطلاعات سیستم اطلاعات جغرافیاییGIS شبیه سازی کامپیوتری طراحی و پیاده سازی کتابخانه الکترونیک بهینه سازی کاربردی نرم افزارهای توزیع شده آموزش مجازی 2- کارشناسی ارشد : این مقطع شامل نیمسال تحصیلی است و در 32 واحد به دانجویان ارائه می شود. پذیرش از رشته های مهندسی کامپیوتر, مهندسی الکترونیک و مهندسی صنایع نیز صورت می گیرد. _گرایش ها 1- تجارت الکترونیکی 2-سیستمهای چند‌رسانه‌ای 3-مدیریت سیستمهای اطلاعاتی 4-امنیت اطلاعات 5- شبکه‌های کامپیوتری 6- مهندسی فناوری اطلاعات (IT) _ضرایب دروس و مواد امتحانی : ردیف ضرایب دروس گرایش زبان تخصصی دروس مشترک اصول و مبانی مدیریت اصول طراحی پایگاه داده‌ها هوش مصنوعی سیستمهای عامل معماری کامپیوتر 1 تجارت الکترونیکی 1 2 1 1 1 1 0 2 مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی 1 2 2 1 1 1 0 3 سیستم‌های چند رسانه‌ای 1 2 1 1 1 1 0 4 امنیت اطلاعات 1 2 0 1 1 1 1 5 شبکه‌های کامپیوتری 1 2 0 1 1 1 1 6 مهندسی فناوری اطلاعات 1 2 1 1 1 1 0 _ دروس دوره ارشد : الف- دانش زیر بنائی (دروس اصلی پایه) 6 واحد ب- دانش عملیات تخصصی (دروس اصلی تخصصی) 9 واحد پ- دانش یک حوزه تخصصی (دروس اختیاری) 9 واحد ج- سمینار و روش تحقیق در فناوری اطلاعات 2 واحد د- پروژه کارشناسی ارشد 6 واحد چند نکته: با توجه به گرایشات مختلف دروس اصلی تخصصی در دو گرایش ( سیستمهای تکنولوژی اطلاعات ITS و تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات ITC) ارائه می شود. برای پذیرفته شدگانی که رشته کارشناسی آنها IT نبوده است حداکثر شش واحد جبرانی بصورت پیش نیاز ارائه می شود. _ دروس اصلی ( مشترک ) مدیریت و برنامه ریزی منابع اطلاعاتی ۳ مهندسی مجدد الکترونیکی فرایندهای کسب و کار ۳ _ دروس تخصصی ( ITC ) شبکه های کامییوتری و انتقال داده ها ۳ ارزیابی عملکرد سیستم های کامپیوتری ۳ سیستم های خبره و مهندسی دانش ۳ _ دروس تخصصی ( ITS) واسط های تجارت الکترونیک ۳ بازاریابی استراتژیک بر روی اینترنت ۳ استراتژی تکنولوژی اطلاعات ۳     
دوشنبه ۱٠ آبان ۱۳۸٩ :: ۱٢:٤٧ ‎ق.ظ ::  نويسنده : دوست شما
رشته دانشگاهی علوم کامپیوتر

علوم‌ کامپیوتر پل‌ ارتباطی‌ دانش‌ کامپیوتر و ریاضی‌ است‌ و مهمترین‌ هدف‌ آن‌ دست‌یابی‌ به‌ بهترین‌ الگوریتم‌های‌ موجود (روش‌های‌ حل‌ مسأله‌) در کمترین‌ زمان‌ و با کمترین‌ خطا و بیشترین‌ دقت‌ است.
به‌ عبارت‌ دیگر هدف‌ این‌ رشته‌ تربیت‌ گروهی‌ متخصص‌ کامپیوتر است‌ که‌ با دید ریاضی‌تر و منطقی‌تر به‌ حل‌ مسایل‌ مطرح‌ شده‌ در علوم‌ کامپیوتر یا ریاضی‌ بپردازند.
این‌ رشته‌ در مقطع‌ کارشناسی‌ دارای‌ چهار گرایش‌ محاسبات‌ علمی ‌، نظریه‌ الگوریتم‌ها ، سخت‌افزار‌ ، سیستم‌های‌ اطلاعاتی‌ است‌.

دروس گرایش محاسبات علمی در زمینه برنامه‌ریزی خطی ، غیرخطی ، آنالیز عددی و نرم‌افزار در ریاضی است ؛ یعنی در این گرایش کاربرد ریاضیات در کامپیوتر مطالعه می‌شود

گرایش نظریه الگوریتم‌ها به بررسی راه‌های مختلف حل مسیله به یاری روش‌های بهینه‌تر ، سریعتر و بهتر می‌پردازد . به عبارت دیگر هدف این گرایش پیاده‌سازی و بهینه کردن الگوریتم است.

در گرایش سخت‌افزار نیز معماری یا ساختار کامپیوتر مطالعه می‌شود

و گرایش سیستم‌های اطلاعاتی نیز به مدیریت پروژه‌های نرم‌افزاری و سیستم‌های اطلاعاتی می‌پردازد .

گفتنی‌ است‌ که‌ تفاوت‌ این‌ رشته‌ با مهندسی‌ کامپیوتر گرایش‌ نرم‌افزار در این‌ است‌ که‌ رشته‌ علوم‌ کامپیوتر برخلاف‌ مهندسی کامپیوتر فاقد دروس‌ آزمایشگاهی‌ و کارگاهی‌ است‌ و بیشتر جنبه‌ تحقیقات‌ نظری‌ دارد

توانایی‌های‌ لازم ‌:
تسلط‌ و علاقه‌ به‌ ریاضیات‌ شرط‌ اول‌ موفقیت‌ در رشته‌ علوم‌ کامپیوتر است‌ و دانشجوی‌ این‌ رشته‌ باید بتواند با استدلال‌ ریاضی‌ با مسایل‌ برخورد نماید . در ضمن‌ باید اطلاعات‌ عمومی‌ خوبی‌ داشته‌ و حتی‌ پس‌ از فارغ‌التحصیلی‌ به‌ مطالعه‌ و تحقیق‌ پشت‌ نکند چون‌ در طی‌ تحصیل‌ تنها اطلاعات‌ پایه‌ای‌ و کلی‌ را فرا می‌گیرد و برای‌ حضور در بازار کار باید خود تلاش‌ کند و اهل‌ مطالعه‌ و تحقیق‌ باشد

موقعیت‌ شغلی‌ در ایران ‌:
موقعیت‌های‌ شغلی‌ فارغ‌التحصیل‌ علوم‌ کامپیوتر شباهت‌ بسیاری‌ با مهندسی‌ کامپیوتر گرایش‌ نرم‌افزار دارد اما در کل‌ نقش‌ فارغ‌التحصیل‌ این‌ رشته‌ به‌ عنوان‌ مدیر و هماهنگ‌ کننده‌ بسیار مهم‌ و قابل‌ توجه‌ است‌. فردی‌ که‌ مسیول‌ انتخاب‌ راه‌حل‌ مسایل‌ و حل‌ آنها همچنین‌ تقسیم‌ الگوریتم‌ها در بین‌ مهندسین‌ نرم‌افزار و در انتها جمع‌ کردن‌ قسمت‌های‌ توزیع‌ شده‌ می‌باشد

درس‌های‌ این‌ رشته‌ در طول‌ تحصیل ‌:
دروس‌ اصلی‌ و تخصصی‌ مشترک‌ در گرایش‌های مختلف علوم کامپیوتر :
ریاضی‌ عمومی‌ ، فیزیک‌ پایه ‌، آمار و احتمال‌، اصول‌ کامپیوتر ، اصول‌ سیستم‌های‌ کامپیوتری‌ ، جبر خطی‌ عددی ‌، ریاضیات‌ گسسته‌ ، آنالیز عددی ‌، ساختمان‌ داده‌ها و الگوریتم‌ها ، نظریه‌ اتوماتا     
000100100001
دوست شما


مطالب وبلاگ
پيوندها
امکانات جانبی
RSS Feed

*** We Say GOD Today ***

"

*************************

***Pnu121 In Google***

*************************

-------------------------