چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۳٩٠ :: ۱٠:٥٠ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

با سلام .شرکت گوگل بعد از در گیری و کشمکش با فیس بوک و جدا کردن پیوندهای خود از آن مجموعه - خود اقدام به ابتکارهای بی نظیری در زمینه ارتباطات افراد نموده که این ابتکارات به شکل سریع و پویا در حال توسعه میباشد بطوریکه اصلا بعید نیست در آینده ای نزدیک شاهد جایگزینی گوگل به جای فیس بوک باشیم!.یکی از ابتکارات گوگل که در همین هفته و روز یکشنبه انجام گرفت تغییر نمایه گروهای خود بود.قبل از این در گروههای گوگل افراد بسیار محدود بودند و امکان تبادل اطلاعات و نظرات به شکل پویا وجود نداشت که گوگل علاوه بر رفع این نقیصه در نمای جدید دهها امکان جذاب دیگر به گروههای خود افزوده است.

دانشجویان عزیزی که لطف کرده بودند و در گروه این وبلاگ در گوگل ثبت نام کرده بودند از این پس میتوانند از این گروه به شکل پویا تری استفاده نمایند.همانطور که در صفحه اصلی نمای جدید نیز عنوان نمودم در حال حاضر سعی بر این است که افرادی که فقط علاقمند به دانستن اخبار دانشگاه پیام نور هستند میتوانند با عضویت در این گروه آخرین اخبار این دانشگاه را در ایمیل خود مشاهده نمایند.دوستان عزیزی هم که در حال حاضر عضو هستند نیز میتوانند در صورت تمایل نظرات و یا اخبار و مطالب خود را به شکل پویا در گروه قرار دهند بدین ترتیب در صورت تمایل افراد پیغام دهنده به نمایش مطالب آنها  در این وبلاگ پس از بازبینی پیام مطالب آنها در همین وبلاگ به نمایش در خواهد آمد.استفاده از این گروه صرفا جهت تعامل دانشجویان و آگاهی آنان از اخبار مهم و جدید دانشگاه است چرا که با امکانات جالبی که من در نمایه جدید دیدم این وبلاگ و گروه به شکل بسیار موثری در جهت خدمت به دانشجویان میتوانند موثر واقع گردنند.طریقه عضویت دراین گروه به صورت لینک ثابت در صفحه اصلی وبلاگ و قسمت "لینکهای مرتبط" قابل دسترسی هست.لازم به ذکر است موارد فوق تا زمانی که گوگل اقدام به تغییرات احتمالی در آیتم های خود ننماید قابل استفاده هستند که با تاریخچه ای که از گوگل سراغ داریم اگر گوگل و ضمیمه های مفید آن " ف ی ل ت ر " نشود نه تنها استفاده کاربران دچار زوال نمیشود بلکه روز بروز بر تسهیلات کاربردی آن افزوده خواهد شد.

دوستان عزیز اگر پس از ورود به صفحه گروه همچنان شاهد نمای قدیمی بودید از منوی سمت چپ صفحه "مشاهده این گروه در گوگل گروه جدید "‌‌را کلیک نمائیددر پایان از اینکه با حضور پرمهر خود موجبات دلگرمی ما را فراهم میسازید سپاسگذاریم

ورود به صفحه جدید گروه Pnu121.persianblog.ir     
سه‌شنبه ۳٠ فروردین ۱۳٩٠ :: ۱۱:٢۱ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

با سلام یکی از دوستان عزیز زحمت کشیدند این عکس رو ایمیل کردند تا دانشجویان در صورت تمایل بتونند از کلاسهای تقویتی این موسسه استفاده نمایند.

http://www.chavoshcenter.com/farsi/     
سه‌شنبه ۳٠ فروردین ۱۳٩٠ :: ۱٠:۱۱ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

معاون سنجش و آموزش دانشگاه پیام‌نور گفت: در حال حاضر این دانشگاه 38 هزار استاد مدعو دارد که به صورت حق‌التدریس با دانشگاه پیام‌نور همکاری می‌کنند 
عبدالله معتمدی معاون سنجش و آموزش دانشگاه پیام‌نور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با بیان اینکه این دانشگاه حدود یک میلیون نفر دانشجو دارد، افزود: در حال حاضر دانشگاه پیام‌نور 38 هزار استاد مدعو دارد که به صورت حق‌التدریسی با این دانشگاه فعالیت می‌کنند.
وی با بیان اینکه دانشگاه پیام‌نور در حال حاضر 3 هزار و 200 عضو هیئت علمی تمام وقت دارد، گفت: دانشگاه پیام‌نور در حال حاضر 3 هزار نفر استاد تمام و 200 نفر استادیار و مربی دارد. معاون سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه نسبت استاد به دانشجو در حال حاضر در دانشگاه پیام‌نور یک به 300 نفر است، گفت: تا پایان برنامه پنجم توسعه نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه پیام‌نور به میزان یک به 250 نفر می‌رسد.     
سه‌شنبه ۳٠ فروردین ۱۳٩٠ :: ٩:٠۸ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

 نحوه ثبت نام و جزئیات ثبت نام دوره های کارشناسی ارشد مجازی دانشگاه پیام نور اعلام شد.

 

ثبت نام اولیه پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد مجازی دانشگاه پیام نور ازطریق سیستم گلستان به آدرس reg.pnu.ac.ir  از ۲۸ فروردین ۹۰ تا ۳۱فروردین ۹۰ انجام خواهد شد. پذیرفته شدگان باید بعد از رفتن به سیستم گلستان شماره داوطلبی خود را به عنوان شناسه کاربری و عبارت *********pnu (بجای علامت * کد ملی باید وارد شود ) را به عنوان رمز عبور وارد نمایند.دانشجویان پس از ورود به سیستم باید اطلاعات خود را اصلاح و تکمیل کنند.انتخاب واحد این دسته از دانشجویان در تاریخ ۱ اردیبهشت ۹۰ تا ۴ اردیبهشت ۹۰ انجام خواهد شد.دانشجویان پذیرفته شده در مقطع کارشناسی ارشد مجازی دانشگاه پیام نور پس از ثبت نام برای برابر یا اصل نمودن مدارک تا ۳۱ اردیبهشت ۹۰ فرصت دارند به مراکز مجری پذیرفته شده مراجعه نمایند.امتحانات این دانشجویان در شهریور ماه برگزار می شود.                       
سه‌شنبه ۳٠ فروردین ۱۳٩٠ :: ۸:٠٦ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

معاون سازمان سنجش جزئیات سه آزمون اصلی فراگیر دانشگاه پیام نور را تشریح کرد و گفت: آزمون های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 30 اردیبهشت برگزار می شود. 
سیدجلال طباطبایی افزود: این سه آزمون در روز 30 اردیبهشت ماه 90 در کلیه مراکز استان با رقابت 246 هزار و 777 نفر برگزار می شود. 
وی افزود: آزمون کارشناسی فراگیر دانشگاه پیام نور صبح جمعه 30 اردیبهشت، در 35 گروه و 50 رشته برگزار می شود و 137 هزار و 20 نفر در این آزمون شرکت کرده اند از میان شرکت کنندگان 65 هزار و 152 نفر زن و 71 هزار و 868 نفر مرد هستند. تعداد سئوالات برای
این آزمون از 120 تا 135 به تناسب رشته ها متغیر است و به همان نسبت مدت پاسخگویی نیز بنا به رشته مورد نظر از 150 تا 210 دقیقه خواهد بود.
معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به جزئیات آزمون فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور گفت: آزمون کارشناسی ارشد نوبت دهم، در 76 کد رشته و با حضور 102 هزار 953 داوطلب برگزار می شود. وی اظهار داشت: از میان شرکت کنندگان در این
آزمون، 46 هزار و 275 نفر زن و 56 هزار و 678 نفر مرد هستند که باید تعداد 60 تا 90 سئوال را به تناسب رشته پاسخ دهند. مدت پاسخگویی برای این داوطلبان نیز از 90 تا 180 دقیقه با توجه به رشته مورد نظر متفاوت است.
طباطبایی درباره آزمون فراگیر کاردانی به کارشناسی در دانشگاه پیام نور نیز گفت: این آزمون در 10 رشته برگزار می شود و 6 هزار و 804 نفر در آن شرکت کرده اند که از میان متقاضیان این آزمون 4 هزار و 46 نفر زن و 2 هزار و 758 نفر مرد هستند. وی خاطرنشان کرد: در این آزمون تعداد سئوالات برای همه رشته ها 90 سئوال است اما زمان پاسخگویی به تناسب رشته ها برای افراد از 105 تا 120 دقیقه متفاوت است.
معاون سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: داوطلبان باید توجه داشته باشند که آزمون به صورت چهار گزینه ای است. 
در مقطع کارشناسی ارشد در هر کد رشته محل 30 نفر پذیرفته می شوند که 15 نفر از آن به صورت آموزش محور و 15 نفر به صورت آموزشی - پژوهشی خواهد بود. در هر کد رشته محل در مقطع کارشناسی ۳۰ نفر و در مقطع کاردانی به کارشناسی ۴۰ نفر پذیرش می شوند     
سه‌شنبه ۳٠ فروردین ۱۳٩٠ :: ٦:۱٢ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

باید آیین نامه میان ترم اصلاح شود، باید این آیین نامه منطقی و علمی اصلاح شود" این صحبت های حسن زیاری رییس دانشگاه پیام نور در جمع اعضای هیئت علمی و اساتید دانشگاه پیام نور در مهرماه 89 بود. وقتی زیاری رییس دانشگاه پیام نور این صحبت ها را کرد هر روز در انتظار تغییرات احتمالی این آیین نامه بودیم.در گفتگو با عبدالله معتمدی معاونت آموزشی دانشگاه پیام نور در نیمسال اول وی به اخبار پیام نور گفت :در حال تدوین آیین نامه جدید برای این موضوع هستیم ولی هنوز این آیین نامه نهایی نشده است. .در رابطه با آیین نامه جدید و احتمالی میان ترم محمد اورکی معاون آموزشی دانشگاه پیام نور استان تهران در گفتگوی اختصصاصی با اخبار پیام نور گفت :تغییراتی صورت خواهد گرفت، از جمله تغییرات می توان به این نکته اشاره کرد که دانشجو حداقل باید از نمره کتبی امتحان پایان ترم 6 نمره کسب کند تا به او نمره میان ترم تعلق بگیرد اورکی افزود: همچنین شرکت در امتحان میان ترم نیز الزامی شده است.در ادامه پیگیری ها معتمدی در اسفند 89 به اخبار پیام نور گفت : هنوز آیین نامه قبلی اجرا می شود اما این پایان ماجرا نیست و شایعات همچنان در رابطه با آیین نامه جدید میان ترم داغ است بعضی ها عنوان می کنند میان ترم 5 نمره شده است ولی این موضوع هنوز تایید نشده است... در پایان باید به این نکته اشاره کرد که دانشگاه پیام نور در این رابطه اطلاع رسانی عمومی نکرده است پس می توان گفت هنوز تغییری صورت نگرفته است و اگر صورت گرفته فعلا خبری از آن منتشر نشده است و همه اخبار منتشر شده در این رابطه در حد شایعه باقی خواهد ماند تا رسما اعلام شود     
سه‌شنبه ۳٠ فروردین ۱۳٩٠ :: ٢:٢٢ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

 

      
دوشنبه ٢٩ فروردین ۱۳٩٠ :: ٦:٥٤ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

وقتی توفان کاترینا به نیواورلئان رسید و سدها شکست، مردم آمریکا آن آمریکای دیگر را کشف کردند. آمریکایی که هالیوود درباره اش فیلمی نمی سازد و به تمییزی بورلی هیلز نیست. مردم دیدند که آدمهایی که مامور حفظ نظم و قانون هستند خودشان در حال بار زدن اجناس فروشگاهها هستند. پلیس نمی توانست جلوی غارت را بگیرد چون کم نبودند ماموران پلیسی که به غارت مشغول بودند.  واقعیت آمریکا ربطی به تصویری که از خودش داشت نداشت. یادم است همکار تگزاسیم بعد از دیدن مردمی که روی سقف خانه هایشان گیر افتاده بودند گفت:  We look like developing world! کشف جالبی بود. حالا یک زلزله نه ریشتری ژاپن را لرزانده است.  شدت و قدرت زلزله آنقدر زیاد بوده است که باعث شده است سرعت گردش زمین به دور خودش تغییر کند و سونامی آن تا آنور اقیانوس آرام و ساحل کالیفرنیا برود. راکتورهای اتمی فوکوشیما می توانند چرنوبیل و هیروشیمای دیگری خلق کنند. و مردم ژاپن در حال …. در حال زندگی کردن هستند.  گزارشگر رادیوی ان پی آر با زن میانسالی صحبت کرد که با آرامش در حال جدا کردن کاغذ و پلاستیک  در میان زباله های پناهگاهش بود تا برای بازیافت بفرستند. معلمی به خبرنگار گفت که عمری به تدریس در شهر مشغول بوده است و حالا نگران دانش آموزان سابقش هست که در میان گمشدگان هستند. دنیا در حال تحسین آرامش و متانت مردم ژاپن است.  و همه دارند می پرسند چرا ژاپنیها مغازه ها را غارت نمی کنند. . جک کافتری در وبلاگش این سوال را پرسیده است.  و جوابها جالب هستند! گرگ از آرکانزاس، ناتاشا از ونکور، کن از نیوجرسی و بیز از پنسلوانیا و خیلیهای دیگر فقط یک جواب دارند: حس غرور ملی و شرافت فردی. خوب است ملتی بتواند به مردم جهان نشان دهد که چیزهایی دارد که در هیچ زلزله ای نمی لرزند حتی اگر زلزله نه ریشتر باشد.     
دوشنبه ٢٩ فروردین ۱۳٩٠ :: ٦:٥۳ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

با سلام .بد ندیدم یه بار دیگه این تصویر رو قرار بدم .روی لینک زیر عکسها کلیک کنید .سپس روی عکسهای باز شده موس خود را از سمت چپ به راست بکشید

 

 

پس از باز شدن صفحه موس خود را روی تصاویر از سمت چپ به راست بکشید!


     
یکشنبه ٢۸ فروردین ۱۳٩٠ :: ۱۱:٥٩ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

عناوین ضمیمه کلیک روزنامه جام جم شماره 326:
- مدیرعامل اپراتور اول پست: راه‌اندازی پست الکترونیک با کد ملی
- مرکز عملیات امنیت راه‌اندازی می‌شود
- دیتاسنتر ملی امسال افتتاح می شود
- تحولات بازار سیمکارت و وعده‌هایی که محقق نشد
- مخابرات تهران همچنان اینترنت ADSL می‌‌دهد
- آرزوی دوردست ویندوز
- اچ پی همکار قدیمی‌اش‌ را به دادگاه کشاند
- ایسر و شرایط رقابتی با اپل
- چگونه کامنت‌ها را ارتقا دهیم، لطفا کامنت بگذارید
- سریع‌ترین و ساده‌ترین روش اجرای برنامه‌ها، میانبر از نوع توربو!
- اجرا بدون نیاز به نصب
- مودم یا تلفن پیشرفته!
- گوشی‌های‌هوشمند ‌همراه‌، دستیاران فردا
- گوشی‌های جدید، نوزادی از خانواده غول‌ها
- بازی موبایل،‌بازی Quake 3 HD
- آغاز نصب ویندوز 7
- روایت یک اتحاد،‌ Homefront حتی یک رقیب هم نیست
- Dynasty Warriors7 همچنان به روند تکراری خود ادامه می‌دهد
- اخبار،‌ سونی‌توسط هکر‌ها تهدید شد
- سیر تکامل اندروید
- دیسک چرکنویس
- مقدمه‌ای برjQuery نسل جدید اسکریپت‌ها
- ایستگاه بی‌سیم پخش و ذخیره محتوای رسانه‌ای
- رایانه‌ای همه فن حریف Apple iMac ؛ 27 اینچ
- معرفی کارت گرافیکی GeForce GTX 580 SC
- تغییر منوی بوت لینوکس
- زنده کردن کارتریج پرینتر
- فناوری دیجیتال
- و...


لینک دانلود     
یکشنبه ٢۸ فروردین ۱۳٩٠ :: ٧:٠۱ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

باسلام .با توجه به این که تا کنون محل برگزرای آزمایشگاههای دروس تخصصی مشخص نبوده و نیز اخباری که در این زمینه هست گویا دانشگاه پیام نور اقدام به عقد قرار داد با خانه کارگرکرج بمنظور برگزرای این کلاسها نموده این اطلاعیه صرفا جهت اطلاع از تغییرات احتمالی در زمینه برگزاری آزمایشگاهها میباشد.لذا تاکید ما براین است که هنوز صحت این خبر مشخص نیست پس باید همچنان صبوری پیشه کنیم تا خبر قطعی اعلام گردد به محض مشخص شدن محل آزمایشگاهها به طور قطعی -خبر کامل در این زمینه به نظر شما عزیزان خواهد رسید ..موفق باشید.     
پنجشنبه ٢٥ فروردین ۱۳٩٠ :: ٢:۱٦ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

گیج کننده است ولی واقعا جالبه ! امسال چهار تاریخ غیرمعمول را تجربه می کنیم. 1/1/11-1/11/11-11/1/11-11/11/11و فقط همین نیست. دورقم آخر سال تولد میلادی خود را با سنی که امسال خواهید داشت جمع کنید و نتیجه 111 برای همه است. امسال سال پول است. ماه اکتبر امسال 5 یکشنبه، 5 دوشنبه و 5 شنبه خواهد داشت و این اتفاق فقط هر 823 سال رخ می دهد. این سالها به عنوان کیفهای پول شناخته شده اند. ضرب المثلی که اگر شما این مطلب را به 8 نفراز دوستان خوبتان بفرستید، در چهار روز آینده پولی بدستتان می رسد همانطور که در feng-shuiچینی توضیح داده می شود. هر کسی که این زنجیره را ادامه ندهد چیزی دریافت نمی کند. این یک معما است. ولی می ارزد که امتحان کنید و مهم اینکه هزینه ای هم برای شما نخواهد داشت.موفق باشید.

برای تبدیل تاریخ تولد شمسی به میلادی اینجا را کلیک کنید

لازم به ذکر است لینک سایت بالا مربوط به سایت ریسمون است که شما در آن علاوه بر تبدیل تاریخ شمسی خود به میلادی به اطلاعات مفید دیگری چون مناسبات روز تولد شما و اطلاعات ١١٨ دسترسی خواهید داشت...     
دوشنبه ٢٢ فروردین ۱۳٩٠ :: ۱٠:٤٩ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

بنا به گفته نیویورک تایمز، بیش از 12 درصد کل کارمندان فعلی فیس‌بوک قبلاً در گوگل کار می‌کرده‌اند.

به گزارش
گرداب به نقل از ایتنا، هر چند فیس‌بوک و گوگل به تازگی رقابت سرسختی با یکدیگر پیدا کرده‌اند، با این حال پایگاه خبری تک‌آی به نقل از نیویورک تایمز گزارش داد که 12.5  درصد کل کارمندان فیس‌بوک را کسانی تشکیل می‌دهند که قبلاً در استخدام گوگل بوده‌اند.

تعداد این افراد عبارت است از حدود 200 تن از کل 1600 کارمند فعلی فیس‌بوک.

این در حالی است که در چند ماه اخیر رقابت بین این دو شرکت مهم حوزه فناوری اطلاعات تشدید شده است.

بر اساس این گزارش چند ماه پیش فیس‌بوک، مدیر و طراح کلیدی گوگل کروم و نیز مدیر بخش
VMWare غول جست‌وجو را در تیم مهندسی خود جای داد و به عبارت دیگر آنها را در روز روشن دزدید!

به نظر می‌رسد قضیه استفاده از کارشناسان
IT در شرکت‌های رقیب، معضل دامنه‌داری است.

چندی پیش گوگل و اپل طبق قراردادی نانوشته متعهد شدند کارمندان یکدیگر را برای شرکت متبوع خود استخدام نکنند.

به نظر می‌رسد گوگل باید هر چه زودتر چنین قراردادی با فیس‌بوک ببندد و گرنه معلوم نیست در آینده چه تعداد دیگری از نیروهای خود را در استخدام شرکت رقیب خواهد دید!

 

 

طی چند سال اخیر خبرها و پیش بینی های زیادی راجع به شبکه اجتماعی گوگل بوده است.این بار نام Google +1 یا گوگل پلاس وان شنیده می شود .ظاهرا اهمیت Google + 1 به قدری است که سرگی برین یکی از ۲ صاحب گوگل به صورت جدی روی این پروژه کار می کند و نقش مهمی در Develop این پروژه دارد .

نام Plus One هم از روی یک سری قابلیت های پروژه انتخاب شده است .البته منابعی هم گفته اند که نام این پروژه @Google یا At Google می باشد.

بدون شک فیس بوک و توییتر محبوب ترین شبکه های اجتماعی در حال حاضر هستند و باید دید آیا برای ضلع سوم هم جایی هست ؟ براساس خبری از Techcrunch عملکرد گوگل پلاس وان شباهتهایی با دکمه لایک در فیس بوک و Retweet در توییتر دارد و اگر این فرضیات درست باشد باید دید چه بلایی سر دکمه Buzz در گوگل باز می آید !

متاسفانه هیچ کس از گوگل اطلاعات زیادی راجع به این پروژه نداده است .منابعی به Techcrunch گفته اند که Google + 1 یک تولبار است که در تمام سرویس های گوگل ظاهر می شود و حتی به صورت یک افزونه در کروم قرار می گیرد.البته احتمال این نکته به نظر کم می آید زیرا کاربران به اندازه کافی تولبار های متعدد را تجربه کرده اند .

علی رقم موفقیت گوگل در سرویس هایی مثل Gmail ، گوگل ریدر ، Calender ، گوگل داک ، گوگل کروم و … این شرکت بزرگ در زمینه سوشیال ۲ پروژه تقریبا نا موفق داشته است یعنی گوگل بار و گوگل ویو .البته چند وقت پیش شایعاتی مبنی بر سرویس  Google Me هم شنیده می شد که با روی کار آمدن نام Google +1 پیش بینی ها و شایعات پیرامون این پروژه می باشد .البته باید قبول کرد در کل هدف گوگل مقابله با فیس بوک و توییتر با ارائه یک سرویس واحد می باشد و این موفقیت برایش خیلی مهم است .

      
دوشنبه ٢٢ فروردین ۱۳٩٠ :: ٩:۱۳ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

 


ماوس و کی برد قبل از بوجود آمدن ایننرنت اختراع شدند. پس از آن فناوری های بی سیم پیشرفت های چشم گیری کرده و ارتباط بین انسان و کامپیوتر موثرتر شده است. گوگل به تازگی سرویس جدیدی با نام Gmail Motion را معرفی کرده که با آن بدون نیاز به ماوس و کی برد و با استفاده از حرکات بدن می توانید Gmail خود را کنترل کنید.

Gmail Motion از وب کم کامپیتور، نوت بوک، تبلت و یا تلفن همراه شما استفاده می کند و حرکات شما را با الگوهای تعریف شده گوگل مطابقت داده و سپس دستورات حرکتی شما را به عملکرد و یا متون قابل مفهوم تبدیل می کند. حرکات تعریف شده ساده و خلاقانه هستند و هر کسی می تواند به راحتی آنها را انجام دهد.


با Gmail Motion بسیاری از دستورات کاربردی که در طول روز از آنها زیاد استفاده می کنید قابل ارسال است،حرکات بدن برای فرستادن پیغام، نوشتن نامه جدید، فوروارد کرد، پاسخ دادن، جستجو و بسیاری از دستورات دیگر، تعریف شده اند. جهت مشاهده لیست کامل دستورات حرکتی Gmail Motion فایل PDF مربوطه را از این آدرس دریافت کنید.


استفاده از Gmail Motion نه تنها امن است بلکه برای سلامت انسان نیز مفید است. اما گوگل پیشنهاد کرده پس از 30 تا 40 دقیقه استفاده از Gmail Motion همانند زمانی که با کی برد در حال تایپ کردن هستید، یک استراحت کوتاه داشته باشید.گوگل همچنین اعلام کرده که قصد دارد سرویس Motion را برای مجموعه نرم افزاری آفیس آنلاین Google Docs نیز ارائه کند. Google Docs Motion در اواخر سال جاری میلادی ارائه خواهد شد.     
دوشنبه ٢٢ فروردین ۱۳٩٠ :: ٩:٠٤ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

با سلام خدمت دوستان ضمیمه کلیک شماره ٣٢۵ اولین شماره این ضمیمه در سال ٩٠ میباشد که با یک روز تاخیر تقدیم شما میگردد

 

 

عناوین اصلی ضمیمه کلیک روزنامه جام جم شماره ۳۲۵ :

پیامک‌های تبریک سال نو،۱۶ میلیارد درآمد در ۴۸ ساعت برای اپراتورها
تعدادکاربران اینترنت و وایمکس کشور، رتبه ایران دراتحادیه جهانی مخابرات
احتمال کاهش نرخ اینترنت در سال جاری
دعوای حقوقی بازی‌ساز و بازی فروش
خطر بزرگ در کمین وب‌سایت‌ها
«آیفون» محبوب‌ترین گوشی
سود تقریبا ۱۰۰درصدی آیپد از بازار تبلت‌ها
طراحی وب برای زندگی در فردا، وب آینده در موبایل
وبولوژی، ایجاد قالب برای وردپرس
انجام تمام کارها بدون برداشتن دست‌ها از روی ‌صفحه‌ کلید، زندگی بدون ماوس!
برنامه‌نویسی بانک‌های اطلاعاتی
طراحی آسان، سریع و استاندارد
معرفی نرم‌‌افزارهای مفید سیستم‌های عامل موبایل، یکشنبه ‌بازار موبایل
گوشی‌های جدید، گوشی سه‌بعدی HTC EVO 3D
انتخاب برنامه‌های پیش‌فرض در ویندوز ۷
این بازی GTA دهه ۱۹۴۰ نیست، در لس‌آنجلس روز‌ها هم تاریک است
بازی هفته، اشکالی ندارد شوکه شوید
بازی آنلاین، زامبی‌ها را پرتاب کنید!
آشنایی با هوش مصنوعی
ترمیم و تنظیم نور عکس در فتوشاپ
ارتباط موفقیت آندروید و پروژه‌های منبع‌باز
مقایسه رایانه‌های لوحه‌ای آیپد ۱ و ۲ اپل، رویارویی نهایی
سایه مصیبت بر سر پردازنده‌های سندی بریج اینتل
تصحیح خودکار کلمات در سیستم‌عامل ویندوز
تنظیم متفاوت سرعت ترک پد و ماوس
تایپ در ویندوز همانند موبایل
قطعی اینترنت پرسرعت
فناوری دیجیتال
و…


     
جمعه ۱٩ فروردین ۱۳٩٠ :: ۸:٢٠ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

با سلام .امروز یه سایت بهتون معرفی میکنم که شما میتونید با عضویت رایگان در اون از مزایای بیشمار  این سایت استفاده کنید این سایت یک سایت جهانی آموزشی هست که در رابطه با رشته های مختلف علمی فعالیت میکنه .اعضای این سایت رو دانشجویان کل کشورهای جهان (از جمله  دانشگاه هاروارد -کمبریج و نیز دانشگاههای برتر کشور خودمون ایران) تشکیل میدهند که در این سایت مطالب مرتبط با رشته تحصیلی خودشون رو به اشتراک میگذارند.شما میتوانید مقالات و مطالب مرتبط به رشته خودتون رو از این سایت دریافت کنید.تعلق فضا و ابزارهای رایگان بمنظور ایجاد مطلب و یا مقاله  از مزایای دیگر این سایت به شمار میرود در ضمن این سایت دارای یک موتور جستجو گر قوی نیز هست که با فیس بوک و گوگل و تویئتر نیز در ارتباط هست به این معنی که شما میتونید دوستان خود را با استفاده از این موتور یافته و به صفحه خود لینک دهید .اینکه این سایت چه مزایای دیگری میتونه داشته باشه از حوصله این مطلب خارجه و چون این سایت در سطح حرفه ای  و به زبان انگلیسی عمل میکنه ممکنه پس از ورود کمی با محیط اون غریبه باشید و یا ندونید چه امکاناتی داره اما اگر علاقمند باشید میتونید حداکثر استفاده رو از این سایت ببرید و بطور کلی رتبه کشورمون رو در این سایت بالا ببرید .تنها کاری که باید بکنید اینه که پس از ورود "SING UP " کرده و مراحل ثبت نام رو پشت سر میگذارید.فقط یادتون باشه در قسمت مربوط به "RESEARCH"میبایست رشته هائی از علوم را انتخاب کنید که با آن رشته در ارتباط هستید به این ترتیب که با تایپ انگلیسی مثلا "COMPUTER"لیستی از رشته های مرتبط برای شما به نمایش در خواهد آمد و در نهایت ثبت نام رو به پایان میرسونید.بعد از ثبت نام شما وارد صفحه خودتون میشید برای شروع شما میتونید از لیست رشته هائی که انتخاب نموده اید یکی را انتخاب ولیست دانشجویان مرتبط با رشته خود را  مشاهده نمائید در صورت تمایل میتوانید این افراد را "فالو"کرده تا در صفحه اصلی شما به نمایش درآیند .با ورود به صفحات این دانشجویان شما میتوانید از مقالات و تحقیق های این افراد استفاده نمائید.همچنین میتوانید صفحات و مقالات خود را از قسمت  " ...ADD" و در صفحه خود و به نام خود بیافزائید. لازم به ذکر اشخاص بسیار مشهوری همچون "استفان هاوکینگ، ریچارد داوکینز، پل کروگمن، نوام چامسکی و استیون پینکر اند"در این سایت عضو میباشند و اینم بگم که کم نیستند دانشجویان ایرانی که در این سایت فعالیت میکنند و رتبه خوبی هم کسب نمودند به امید این که شما نیز یکی از این دانشجویان باشید.

برای ورود به سایت آکادمی اینجا را کلیک کنید     
جمعه ۱٩ فروردین ۱۳٩٠ :: ٤:۱۸ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

با سلام . دکتر مختاری استاد درس ریاضی مهندسی ترم جاری و درس معادلات دیفرانسیل و ریاضی ترم قبل سوالاتی از دروس پایه (ریاضی) به صورت تفکیک شده در سایت خود تهیه دیده اند لذا به منظور دانلود سوالات فوق روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود نمونه سوالات کلیه دروس ریاضی     
پنجشنبه ۱۸ فروردین ۱۳٩٠ :: ٧:٢۸ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

قابل توجه دانشجویان رشته  کامپیوتر که درس ازمایشگاه مدارالکترونیکی را در نیمسال دوم 90-89اخذ نموده اند و در گروههای 4و5و6هستندوکلیه دانشجویانی که از گروه های قبلی جا مانده اند جهت حضور در کلاس در تاریخ 28/1/90 طبق گروه بندی در ساعت های 30/10-8 و 13-30/10 و 30/15-13 حضور به عمل آورید.

قابل توجه دانشجویان رشته کامپیوتر که درس ازمایشگاه مدار الکتریکی را در نیمسال دوم 90-89 اخذ نموده اند و در گروه 4و5قرار دارند: 


گروه 4 ساعت 8 صبخ روز دوشنبه 26/2/90 گروه 5ساعت 30/10روز دوشنبه 26/2/90برگزار میگردند

     
      
پنجشنبه ۱۸ فروردین ۱۳٩٠ :: ٥:٠۱ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

دوستان عزیز سلام لینکهای پایئن همین پست لینکهای ثابتی در این وبلاگ هستند که از ابتدای سال 90 تا کنون آپدیت گشته و شامل مطالب جدیدی میباشند که مربوط به سوالات دروس ترم قبل و جزوات دروس مختلف میباشد که تحفه ایست ناقابل که تقدیم شما عزیزان میشود. البته این مجموعه هنوز کامل نیست آرشیو سوالات از سال 90 به بعد این مجموعه حاصل تلاش این حقیر و مابقی دوستانی است که قبول زحمت کرده و از سوالات پایان ترم قبل خود کپی گرفته و بمنظور استفاده شما عزیزان در وبلاگ قرار داده اند لذا جا داره از زحمات تک تک این عزیزان تشکر بشه .اگر برای دانلود سوالات به وبلاگها و سایتهای دیگر مراجعه نموده باشید حتما دیده اید  سوالات دروس  به شکل فراوانی در دسترس است ولی مجموعه ای که شامل هم پاسخ تستی و تشریحی سوالات باشد و نیز رایگان هم باشد در حد ناچیزی موجود است.لذا  تاکید میکنم دانشجویان عزیزی که تنها خود و موفقیت خود را نمیبینند و برای موفقیت هم رشته ای های خود نیز ارزش قائل هستند لطف کنند و سوالات  و پاسخنامه سوالات پایان هر ترم خودشونو هنگامی که نمرات تستی اعلام میشود و از  قسمت مشاهده نتایج آزمون  قابل دسترس هست دانلود نموده و از طریق ایمیل  این وبلاگ ارسال کنند تا اول به یاری پروردگار و بعد با همکاری همدیگر هر ترم مجموعه ای کامل از سوالات ترم قبل رو به همراه پاسخنامه در اختیار داشته باشیم و مطمئن باشیم همگی ما از اثرات مثبتی که این عمل در برخواهد داشت بی بهره نخواهیم ماند.ممنونم که صبوری کرده و این مطلب رو مطالعه فرمودید.با کلیک روی لینکهای زیر به صفحات مربوط وارد میشوید لازم به ذکر است این لینکها با همین عناوین در قسمت موضوعات وبلاگ نیز قابل دسترسی هست و  انشاالله هر ترم بر میزان مطالب آنها افزوده خواهد گشت.با آرزوی موفقیت برای شما عزیزان.  

دانلود جزوه و مقالات

آرشیو سوالات از سال 90 به بعد     
سه‌شنبه ۱٦ فروردین ۱۳٩٠ :: ۱٠:٠٩ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

وب سایت Cnet در پی رونمایی پر سر و صدای جدیدترین محصول شرکت اپل؛ آی-پد2، به بررسی جدیدترین تبلت های موجود در بازار جهانی پرداخته است که طبق آن "آی پد" به عنوان برترین تبلت موجود در بازار شناخته شده است.به گزارش مهر، در این مقایسه بر اساس معیارهای متفاوتی از قبیل عمر باتری، سرعت نمایش وب سایت ها، حداکثر و حداقل روشنایی نمایشگر و میزان کنتراست موجود در تصاویر، برترین تبلت های موجود در بازار رتبه بندی شده است.بر اساس این رتبه بندی، آی-پد شرکت محبوب اپل بالاترین امتیازها را به خود اختصاص داده است و به دنبال آن تبلت هایی به نام Archos و سپس تبلت های دل، موتورولا، سامسونگ و در نهایت ViewPadG قرار گرفته اند.لابراتوار وب سایت Cnet برای ارزیابی این تبلت ها که تحت سیستم عامل ویندوز قرار ندارند، از 3 شیوه استفاده کرده است:عمر باتری: تست عمر باتری در این تبلت ها بر مبنای نمایش یک فیلم سینمایی بوده است به این شکل که یک فیلم در هر یک از این تبلت ها به نمایش در آمد تا زمانی که عمر باتری آن ها به پایان رسید. در این آزمایش حالت هر یک از تبلت ها روی حالت "هواپیما" و میزان درخشندگی آن 150 شمع در متر مربع تنظیم شد. برای آزمایش عمر باتری آی-پد، نسخه آی-پدی فیلم انیمیشن داستان اسباب بازی 3 به نمایش در آمد و برای تبلت های آندرویدی نسخه 720 پیکسلی از همین فیلم نمایش داده شد.سرعت نمایش وب سایت ها: تست سرعت نمایش وب سایت ها با استفاده از وب سایتی که در آن تصاویر Flash و یا دیگر عناصر فعال وجود نداشت، مورد آزمایش قرار گرفت. هر تبلت به یک شبکه واحد که هیچ ابزار دیگری به آن وصل نبود، متصل شد و آزمایش از زمان فشرده شدن کلید ورود، آغاز می شد و با ناپدید شدن نوار آبی رنگ پایین مرورگر به پایان می رسید. سرعت در این تبلت ها بر اساس ثانیه اندازه گیری شد که هر چه تعداد ثانیه ها پایین تر باشد به معنی بالاتر بودن سرعت نمایش صفحات وب سایت هاست.کنتراست و درخشندگی: حداکثر درخشندگی و میزان کنتراست هر یک از تبلت ها با استفاده از یک تحلیلگر رنگ نمایشگرها به نام Minolta CA-210 اندازه گیری شد. با استفاده از این ابزار سفیدی و سیاهی مطلق هر یک از تبلت ها مورد اندازه گیری قرار گرفت و با ترکیب حداکثر سیاه و سفید، میزان کنتراست نیز تعیین شد.بر اساس نتایج نهایی به نظر می رسد آی-پد شرکت اپل در میان دیگر تبلت ها از برتری هایی برخوردار است، عمر باتری این تبلت 12.6 ساعت، سرعت نمایش وب سایت در آن 9 ثانیه، حداکثر درخشندگی 388 شمع بر متر مربع، میزان درخشندگی اولیه 161 شمع بر متر مربع و نسبت کنتراست در آن 881:1 اعلام شده است.با این همه سریع ترین تبلت برای نمایش وب سایت های اینترنتی تبلت "زوم موتورولا" است زیرا سرعت بارگذاری و نمایش وب سایت در آن 6 ثانیه است، تبلت های DellStreak 5 و نسخه 7 این تبلت، به همراه گلکسی تب سامسونگ و تبلت Viewsonic نسبت به آی-پد از سرعت بالاتری در بارگذاری وب سایت ها برخوردارند، اما در دیگر امتیازها از آی-پد عقب ترند.همچنین پس از آی-پد بیشترین طول عمر باتری به تبلت "زوم موتورولا" اختصاص دارد که 9.3 تعیین شده است.

*************************************************************

شرکت Toshiba هم به تازگی وارد بازار پررونق انواع کامپیوترهای تبلت شده است. این شرکت در همین راستا جدیدترین تبلت خودش را با نام Folio 100 در نمایشگاه لوازم مصرفی الکترونیک IFA برلین رونمایی و معرفی کرده است.

 

به گزارش دنیای اقتصاد این تبلت مبتنی بر سیستم عامل آندرویید نسخه 2/2 گوگل است و به گفته کارشناسان بازار رقیبی جدی برای تبلت Galaxy شرکت Samsung به حساب می‌آید. این محصول دارای نمایشگر LCD لمسی با اندازه 1/10 اینچ است که تصاویر را با وضوح 600×1024 پیکسل برای کاربرانش به نمایش می‌گذارد.
این تبلت مجهز به حافظه‌ای با ظرفیت 16 گیگابایت بوده و از امکانات ارتباطی مانند بلوتوث، G3 و wi-fi هم بهره می‌برد. این محصول باتری با عمر 7 ساعت در هر بار شارژ داشته و از پورت‌های ارتباطی HDMI و USB هم بهره می‌برد.
این تبلت جدید، ابعادی برابر 14×181×281 میلیمتر داشته و وزن آن به 760 گرم می‌رسد. شرکت Toshiba اعلام کرده است که این تبلت جدید Folio را به زودی به بازار عرضه خواهد کرد. به این ترتیب مدل wi-fi آن ابتدا در اروپا و در ماه نوامبر با قیمت 429 یورو روانه بازار می‌شود و مدل مجهز به G3 آن هم در اولین فصل سال میلادی ٢٠١٢ و با قیمت 529 یورو به بازار عرضه می‌شود.     
دوشنبه ۱٥ فروردین ۱۳٩٠ :: ٧:۱٦ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

با  سلام خدمت دوستان عزیز . تعطیلاتم که تموم شد و سال جدید کاری  و تحصیلی رو شروع کردیم.نمیدونم چرا ولی  حس میکنم امسال شاهد وقایع زیادی خواهیم بود که امیدوارم تمامی این وقایع اگه اتفاق میا فتند در جهت رشد شخصیت و افزایش تجربه مثبت همگی ما باشد.از ۵ شنبه همین هفته کلاسها دوباره شروع میشه و به دنبال اون تلاش ما برای رسیدن به اهدافمون در زمینه تحصیلی .در همین رابطه محل برگزاری آزمایشگاههای فیزیک و مدار الکترونیکی و الکتریکی رو همونطور که میدونید مثل ترمهای قبل در دانشگاه پیام نور واحد کرج هست و محل برگزاری مابقی دانشگاهها نیز قرار بود که مانند ترمهای گذشته آموزشگاه چاوش باشد که بنا بدلائی این امر صورت نگرفت و قرار شد محل برگزاری این آزمایشگاهها در ترم جاری در مکان دیگری واقع باشد که تا این لحظه هنوز مشخص نشده است .به محض اینکه خبری در این زمینه داشته باشم حتما به شما عزیزان اطلاع خواهم داد. بار دیگر امیدوارم که سالی توام از موفقیت و سلامتی برای تک تک شما عزیزان پیش رو داشته باشیم.موفق باشید.     
چهارشنبه ۱٠ فروردین ۱۳٩٠ :: ٢:٢٦ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

در ادامه گشت و گذار نوروزی گفتم بد نیست یه سری هم به موزه نیویورک بزنیم.برای اینکار روی لینکهای زیر کلیک کنید  تا به صورت رایگان و  پانوراما از موزه تاریخ طبیعی نیویورک بازدید کنید.

لینک اول

لینک دوم

لینک سوم

لینک چهارم

لینک پنجم      
سه‌شنبه ٩ فروردین ۱۳٩٠ :: ٢:۳۱ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

 

 

نوت بوک ها تحول بزرگی در دنیای کامپیوتر ایجاد کردند اما کامپیوترهای رومیزی همواره یک برتری محسوس نسبت به نوت بوک ها داشته اند و آن هم پشتیبانی از مانیتور با صفحه بزرگ است، همچنین بعضی از کامپیوترهای امروزی قادرند تصاویر را برروی چند مانیتور نمایش دهند. با مانیتور 14 اینچ قابل حمل توشیبا که با پورت USB کار می کند، می توانید یک مانیتور دیگر به نوت بوک خود اضافه کنید، این نمایشگر که وضوح تصویر 1,366x768 پیکسل دارد به راحتی قابل حمل است و مناسب سفر و ملاقات های اداری است.      
سه‌شنبه ٢ فروردین ۱۳٩٠ :: ٦:۳٥ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

 

 HIS Radeon HD 6950 1GB

گرچه AMD هنوز بصورت رسمی عرضه این محصول را اعلام نکرده است ولی تولید کننده ها Radeon HD 6950 را با 1GB حافظه  در لیست محصولات خود اضافه کرده اند. این کارت گرافیک حدود 279 دلار قیمت خواهد داشت و پاسخی به کارت گرافیک GeForce GTX 560 Ti انودیا خواهد بود.

شرکت HIS  اولین  تولید کننده  کارت گرافیک با GPU ای ام دی Radeon HD 6950 1GB خواهد بود حافظه 1GB این کارت گرافیک از نوع GDDR5 است و فرکانس آن نیز 800MHz و 5000MHz خواهد بود این کارت گرافیک از قابلیت های Crossfire X  و Eyefinity نیز پشتیبانی می کند و دو پورت DVI، یک HDMI و دو mini-DisplayPort خواهد داشت. هنوز تاریخ دقیق عرضه این کارت گرافیک اعلام نشده است.

گیگابایت، سافایر، ایکس اف ایکس و PowerColor نیز اعلام کرده اند که تولید این کارت گرافیک را به زودی آغاز خواهند کرد. مدل کارت گرافیک گیگابایت که از این GPU استفاده خواهد کرد، GV-R695OC-1GD است که طراحی Ultra Durable گیگابایت را داشته (در این طراحی از خازن های ژاپنی با کیفیت و برد مسی استفاده می شود)  و دارای سه فن خنک کننده  WindForce 3X خواهد بود این کارت گرافیک تا فرکانس 870MHz اورکلاک خواهد شد.

هنوز حدود دو هفته تا عرضه این کارت گرافیک باقی مانده است و ممکن است AMD قیمت این کارت گرافیک را پایین تر از 280 دلار عرضه کند. در حال حاضر مدل 2GB این کارت گرافیک در بازار حدود 300 دلار قیمت دارد وبا توجه به اختلاف قیمت 20 دلاری برای حافظه 1GB خرید این کارت گرافیک منطقی به نظر نمی رسد و AMD می بایست قیمت نسخه 1GB را بیش از این کاهش دهد. به هر حال باید دو هفته منتظر ماند تا کارت گرافیک Radeon HD 6950 1GB بصورت رسمی وارد بازار شود.     
دوشنبه ۱ فروردین ۱۳٩٠ :: ٢:٢۸ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

 دوستان عزیز مجموعه دیگری  از جزوات نیز در قسمت صفحات جانبی وبلاگ قابل دسترس است .برای ورود به قسمت دانلود جزوات رشته کامپیوتر اینجا را کلیک کنید.     
000100100001
دوست شما


مطالب وبلاگ
پيوندها
امکانات جانبی
RSS Feed

*** We Say GOD Today ***

"

*************************

***Pnu121 In Google***

*************************

-------------------------