سه‌شنبه ۱٩ امرداد ۱۳۸٩ :: ۱٢:٥۸ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

بسم الله الرحمن الرحیم
1-علاقه تولید علاقه میکند و از کینه کینه می زاید.
2-هر فکری ضربه قلمی است که تکه ای از مرمر زندگی را می تراشد.
3-از زیر کار شانه خالی نکنید.به جای اینکه دور موانع طواف کنید از روی اژدها بپرید و گلوی آنرا گرفته و خفه کنید.
4-خشم غضب نا امیدی حسادت احساسات روحی نا موافق تاثرات غم انگیز و اندوه را از مغزتان برانید-اینها شیطانهای روح هستند-دشمن خونی خود حسابشان کنید-درگوشه ای آنها را گیر انداخته و زندانی کنید ...
کسی که به این نتیجه میرسد خواهد دید که اراده اش قوی تر میشود و در سایه ایمان و قدرت اراده ای کسب میکند که میتواند بر همه مشکلات فائق آید.
5-چاره تنبلی تلاش و کوشش است علاج خود پرستی فداکاری است.چاره بی ایمانی اطاعت از اوامر خداوند است و بلاخره چاره ترس روبرو شدن با موضوع ترس آور و مشاهده آن است.
6-علاج غم و اندوه فکر به چیزهای نشاط آور است ...
7-شخص آزاد شخصی هست که برغم دشمنان معنوی میتواند بر نفس خویش حاکم باشد...(دشمنان معنوی به تمامی احساسات روحی ناموافق مثل ترس و بدبینی اطلاق می شود)


٨-اصول تسلط به نفس عالی ترین روش زندگیست
9-دنیا با انسان معامله متقابل میکند .اگر شعر را دوست داشته باشید شاعر می شوید.
10-ایمان و اعتقاد کامل زاییده خوشبینی و نظم در زندگی است.
11-در هر چیز جنبههای خوب آن را ببین در جستجوی کمال باش .بدیها را فراموش کن.
12-خوشبینی شکل ظاهری ایمان است و تا ایمان و امید وجود نداشته باشد هیچ کار پیوسته ای را بطور مداوم نمیتوان انجام داد.
13-نشاط چشمها را پر فروغ میکند اندام را ظریفتر و صدا را محکم میسازدو تمام نیروی حیاتی را به فعالیت وا میدارد.
14-هیچ چیزی به اندازه یک مغز درخشان نمیتواند به صحت و سعادت انسان کمک کند.
15-فکر درخشان علیرغم تمام فشارها و طوفانها پیروز خواهد شد.
16-همه درها به روی شخص خندان باز است و شخص خندان همه جا را در اختیار دارد .
17-خوش خلقی با محبوبیت و ادب و زیبائی چهره همراه باشد دیگر هیچ نیروئی نمیتواند با آن برابری کند.
18-طبیعت با نشاط دررای نیروی جاذبه است و این نیرو عبارت است از مغناطیسی که تمام جنبه های خوب زندگی را بسوی خود میکشد.
19-خود را مجبور کنید با هزکسی که ملاقات میکنید فقط جنبه های مثبت و خوب او را ببینید و در مغز خود بزرگ کنید و تا حد امکان از آن عادات تقلید کنید.
20-هیچ راهی بکلی سخت و صعب العبور نیست. به جنبه های درست و روشن نگاه کنید روحتان بر اثر کار مداوم نا خشنودی و اندوه خسته است.برای استراحت از درستی ها و روشنیها صحبت کنید.
21-باید منفی بافی را بکلی از قاموس زندگیمان بیرون کنیم زیرا منفی بافی تمام آن چیزهایی را بخاطرمان میآورد که باید از زندگیمان طرد کنیم.
22-ای دوست جوان من ! اگر خود را تسلیم افکار منفی کنی تمام آرزوهایی که برای آینده درخشان داری عقیم خواهد ماند و زندگیت مسموم خواهد شد .منفی بافی سعادت را از زندگی تو میدزدد و اعتماد به نفس را در وجود تو خواهد کشت.به جای اینکه حاکم بر سرنوشت باشی اسیر سرنوشت خواهی بود...
23-به هر کاری که اقدام کنی فقط در سایه ایمان به موفقیت میتوانی در آن پیروز شوی .
24-خداوند راضی نیست که زندگی بشر با افکار بیهوده و منفی ضایع شود.
25-اعتماد مادر موفقیت است .توانا کسی است که به توانایی خود ایمان دارد .اعتماد مهارت را بیشتر میکند نیرو را زیاد تر میسازد مغز سالمتر کار میکند و بر قدرت عمل میافزاید.
26-کاری که انجام میدهید حاصل عقاید شما عزم شما و اراده شماست .اگر اینها ضعیف باشد حاصل کارتان نیز ضعیف است.
27-پیروزی برای کسانی است که میخواهند پیروز شوند.میل به پیروزی میل به شکست را از بین میبرد.
28-اراده یکی از اشکال ایمان است .اراده یعنی تصمیم به انجام یک کار و نشانه ای از ایمان به خویش در انجام آن کار است.
29-تکرار کنید که قادر به انجام کار هستید به این ترتیب جرات شما زیاد میشود و جرات پایه اصلی ایمان است همچنین نیروهای منفی را هم ضعیف میسازد.
30-در دنیا برای رسیدن به هر هدفی افکاری قبیل بد شانسی عجز بی استعدادی و غیره را از مغزتان بیرون کنید و هیچگونه ضعف مادی و معنوی به خودتان نسبت ندهید.
31-وسواس و عدم موفقیت را از قلب خود برانید و تردید را مانند مار خطرناکی بدانید که زندگیتان را تهدید میکند.
32-در هر مبارزه ای اگر ایمان و جرات داشته باشید نصف مبارزه را برده اید.
33-با اصرار ادعا کنید که خداوند هیچکس را از منابع سعادت و موفقیت محروم نکرده است عجز ما مخلوق فکر خود ماست .در برابر حوادث خوشبین باشید و از بدبینی گریزان...
34-تو از هیچ چیز نمیترسی و شخص جسوری هستی و انتظار بدی را از هیچ کس نداری .
35-همانطور که از بیماریهای خطرناک ترس دارید از افکار بیهوده نیز بترسید.
36-هر گاه احساس کردید که دچار غم و اندوه میشوید سرگرمی نشاط آوری برای خود پیدا کنید.
37-برای رسیدن به هر آرزوئی از قبیل صحت ثروت مقام وغیره باید اراده تان را با تمام وجود بر روی آن متمرکز کنید و در مغز خود بزرگ کنید و آن را تکرار نمائید.
38-در دنیا اگر قادر به انجام خیر و نیکی نیستید هرگز تخم بدی و کینه هم نکارید.
39-آنچه فکر و احساس میکنیم به صورت امواج نا پیدائی در اطرافمان منتشر میشود.چه هوسهای زود گذر و چه نظرات عمیق .به این صورت در همه جا پخش میشوند و آنچه در مغزمان وچود دارد چه بخواهیم و چه نخواهیم در نوشته ها و گفته هایمان آشکار میشود.
40-طرز تفکر مسری است اگر در مخیله مان صلح و آرامش با خود به همراه میبریم.بر عکس اگر حالت مغموم مایوس و ناامید داشته باشیمبه دیگران نیز تلقین میکنیم تا وقتی افکار پست و احساسات مخالفی از قبیل کینه انتقام حسد و غیره در مغزمان است این احساسات را در اطرافمان منعکس میکنیم و اطرافیان شما نیز اگر قرار به اطمینان به شما باشد هرگز به شما اعتماد نخواهند کرد.
41-یکی از اشکال اعتماد به نفس غرور است.
42-بکوشید که بجای اندوه و تیرگی .شادی و روشنائی.به جای نومیدی و ترس.امید و جرات تلقین کنید.شما نیز یکی از افرادی باشید که هر جا میروند موفقیت صحت و نشاط انتشار میدهند.
43-آنکه جرات رفتن به دنبال حق خویش را دارد میتواند با اعتماد و مفتخر باشد.طالع با گنجینه هایش به سوی او روی خواهد آورد.
44-تواضع و شرم به شرطی که از حد اعتدال نگذرد صفاتی برجسته و نیک به شمار میایند ولی به محض این که از حد اعتدال گذشت و با اعتماد به نفس نیز توام نبود نتایج بدی را در پی خواهد داشت.
45-پیوسته به فکر گناهان و خطاها بودن باعث میشود که انها بیشتر ریشه بدوانند و پیچیده تر شوند.
46-برای کسب موفقیت فقط اعتماد بنفس کافی نیست بلکه دیگران نیز باید به شما اعتماد داشته باشند.اعتماد شما هر قدر قوی باشد اعتماد متقابل دیگران به شما نیز قوی تر است.تاثیر شما روی دیگران بستگی به نیروی اعتماد و ایمان خودتان است.
47-اگر یک استعداد متوسط با ایمان شکست ناپذیری توام گردد موفقیتی که کسب میکند بسیار بیشتر از یک استعداد عالی است که مزاج مردد و ترسوئی دارد.
48-هر وظیفه و شغلی که داشته باشیم موفقیت ما در این است که به استعداد و توانائی خودمان ایمان داشته باشیمو این ایمان و اعتقاد را به اطراف نیز منتشر کنیم.
49-اگر برای نابود کردن عادات و احساسات بد خویش کوشش مداومی بخرج دهیم رفته رفته و بتدریج میتوانیم آنها را تبدیل به صفات برجسته و نیک کنیم.
50-چه میخواهی همه چیز مال توست.همه راها در برابرت باز است و نور حقیقت برای تو میدرخشد پس نایست و نپرس به راحتی پیش برو و شخصیت خودت رانشان بده.
51-وقتی که ضعفی را در خود سراغ میگیرید اراده خویش را در جهت عکس آن متمرکز کنید .اگر مغزتان مدت زیادی در این جهت تکیه کند بالاخره به این صفات نائل میشوید.وجود طبیعی زائیده فکر طبیعی است.
52-اگردر سر سودائی دارید و هر چیزی به نظرتان تیره جلوه میکند چاره این است که فکرتان را در جهت عکس موضوع به کار اندازید.پس از مدتی که دوباره غم و اندوه آن فکر به سراغتان آمد به سرعت آن را از مغزتان بیرون کنید مثل دزدی که از خانه بیرون میکنید به آن اهمیت ندهید.
53-حجب و کمروئی در اغلب موارد به صورت بیماری در میاید اما این بیماری مخیله است و با اصول تغییر جهت افکار به سادگی معالجه میشود مخصوصا با این تفکر که همه کس متوجه شما نیستند و هر کس در دنیا برای خودش کارها و گرفتاریهائی دارد و وقت پرداختن به شما و کشف معایب شما را ندارد.به این ترتیب میتوانید از شر این بیماری خلاص شوید.
54-هر کار درست و هر فکر شایسته به چهره انسان زیبائی میبخشد.
55-خیال پیشقدم و الهام بخش هر کاری است.
56-نیروی خیال فقط عبارت از یک تصور آشفته نیست بلکه الهام ایده آل است .افکار بزرگ و تصورات نیرومند نخست در مخیله شما به وجود میایند و بعد با زحمت و پشتکار ما بصورت حقیقی در میایند.
57-کاملترین متدی که میتوان به هر کس توصیه کرد این است که انسان در میان سکوت فکر کند و تصمیم بگیرد بعد این تصمیم را با تمام نیروئی که دارد با فکر و خیال خود پیوند زده و با کار و فعالیت توام کند.توجه داشته باشید که خیال راه را به شما نشان میدهد.
58-خط حرکت معینی برای خود رسم کن و آنگاه په در مواقع تنهائی و چه در میان جمعیت پیوسته این راه را طی کن.
59-با کنترل دائمی فکر میتوان تمایلات روح را تغییر داد.معنی ندارد که بگذاریم روحمان به هر طرفی متمایل شود و با موضوعات مختلف بطور سطحی مشغول شود.نیروی اراده میتواند فکر را تحت فرمان و تسلط خود بگیرد.
60-توجهی که توام با اراده و از روی عقل و منطق باشد میتواند روح و فکر را تحت نظم معینی به درجات بالا برساند.آنگاه افکار غلط به بیرون از شعور میروند و کمال ایده آل جای آن را میگیرند.این موفقیت نتیجه نظم و ترتیب است.
61-فضائی که اطراف شما را گرفته محصول فکر است که هر وقت بخواهیم میتوانیم آن را تغییر دهیم.
62-تا حد امکان برای تجسم شک وشبهه را از ذهن خود برانید.
63-شما همه کوشش خود را فقط برای مبارزه با خشم و ناخشنودی بکار برید زیرا بقیه احساسات بد و مضر فرزندان این پدر و مادرند.بدانید که اگر یکبار از ذهن شما بیرون بروند پس میتوانید هرگاه اراده کردید اجازه ورود به آنها را ندهید.
64-اندوه فرزند ترس است و مثل پدرش است با خانواده ترس همانکار را کنید که با حشرات موذی میکنید.
65-پس از اینکه روح غذای واقعی خود را چشید دیگر نمیتواند به چیزهای کوچک قناعت کند.
66-انسان تا نداند که وجودش مانند قواعد ریاضی متزلزل ناپذیر است به درجه کمال نخواهد رسید.
67-آن کسانی که پی برده اند که سهمی از قدرت خدائی دارند آرامش و متانت فکریشان به قدری زیاد است که بی خبران از این نیرو را دچار تعجب میسازند.     
000100100001
دوست شما


مطالب وبلاگ
پيوندها
امکانات جانبی
RSS Feed

*** We Say GOD Today ***

"

*************************

***Pnu121 In Google***

*************************

-------------------------