یکشنبه ٢٧ آذر ۱۳٩٠ :: ۱۱:٤٢ ‎ب.ظ ::  نويسنده : دوست شما

رییس مرکز آزمون دانشگاه پیام نور:ملاک نحوه طراحی سوالات و برگزاری امتحانات دانشگاه پیام نور لیست منابع می باشد
محمد هادی امین ناجی در پاسخ به سوالی در رابطه با نحوه تستی و یا تستی تشریحی بودن طراحی سوال امتحانات دانشگاه پیام نور گفت : ملاک طراحی سوالات امتحانات دانشگاه پیام نور لیست منابع می باشد و هیچگونه تغییری در این رابطه صورت نخواهد گرفت،وی همچنین افزود باتوجه به طراحی سوالات توسط نرم افزار امکان اینکه درسی که در لیست منابع تستی نوشته شده است، به صورت تستی تشریحی و یا تشریحی طرح شود تقریبا صفر است و سیستم این اجازه را به طراح سوال نخواهد داد! 

بخش عمده آزمون های دانشگاه پیام نور از ترم تحصیلی جاری به صورت تستی برگزار می شود.اخبار پیام نور در جدولی به صورت نمونه نحوه تستی ، تستی تشریحی و تشریحی بودن سوالات امتحانات سه رشته دانشگاه پیام نور را بر اساس لیست منابع دو نیمسال آخر در جدول زیر مقایسه کرده است

رشته

تستی

تشریحی

تستی - تشریحی

تعداد کل دروس

درصد دروس تستی

مدیریت بازرگانی
نیمسال دوم 90-89

۴۶

۷

۱۳

۶۶

۶۹ ٪

مدیریت بازرگانی
نیمسال اول 91-90

۵۷

۴

۲

۶۳

۹۰ ٪

اقتصاد کشاورزی
نیمسال اول 91-90

۵۹

۱۴

۷

۸۰

۷۳ ٪

اقتصاد کشاورزی
نیمسال دوم 90-89

۶۱

۱۴

۳

۷۸

۷۸ ٪

مهندسی نرم افزار
نیمسال دوم 90-89

۲۱

۱۲

۲۳

۷۵

۲۸ ٪

مهندسی نرم افزار
نیمسال اول 91-90

۳۹

۱۲

۴۲

۷۴

۵۲ ٪

* رشته های انتخابی تجمیع می باشند
ادامه مطلب . . .

رئیس دانشگاه پیام نور استان تهران درخصوص انجام آزمون های دروس این دانشگاه به صورت تستی گفت: این کار نوعی آمادگی برای ورود دانشجویان به مقاطع تحصیلی بالاتر است ضمن اینکه به ارتقای کیفیت دانشگاه نیز می انجامد.

 

فرشاد ابراهیم پور در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی پانا، با بیان این مطلب اظهار داشت: به دلیل اعتراضات بسیار زیادی که دانشجویان نسبت به تصحیح برگه تشریحی خود دارند، به ویژه دانشجویانی که به صورت خودخوان دروس را انتخاب می کنند برخی از گروه های آموزشی به دنبال این هستند که تمام آزمون های خود را به صورت تستی برگزار کنند.

رئیس دانشگاه پیام نور استان تهران در ادامه با بیان اینکه تستی کردن آزمون های تخصصی و عمومی این دانشگاه دلایل بسیاری دارد، خاطرنشان کرد: اول اینکه با این عمل دانشجو خیلی سریع می تواند از نمره آزمون خود مطلع شود، از طرفی اشتباه استاد به حداقل ممکن می رسد و دانشجویان آماده تر می شوند و مطالب را ریزتر و دقیق تر مطالعه می کنند.

جای نگرانی برای دانشجویان پیام نور وجود ندارد

وی در پاسخ به این سوال که عملا برخی از دروس را نمی توان به صورت تستی برگزار کرد، سوال خبرنگار پانا را یک سوال جواب داد و افزود: اگر نمی شود پس چرا تمام آزمون های کارشناسی ارشد کشور به صورت تستی انجام می شود؟ لذا جای نگرانی برای دانشجویان پیام نوری نیست.

ابراهیم پور در پایان با بیان اینکه برگزاری آزمون های تخصصی دانشگاه پیام نور به صورت تستی به ارتقای کیفیت دانیگاه می انجامد، تصریح کرد: این کار به ارتقای کیفیت دانشگاه و آزمون های پیام نور می انجامد چرا که دانشجویی که امتحان تشریحی می دهد وقتی در مواجهه با آزمون کارشناسی ارشد قرار بگیرد، نمی تواند آن سوالات تستی ارشد را تطبیق دهد لذا این کار نوعی آمادگی برای دانشجویان برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر است.

 

اخبار پیام نور

      
000100100001
دوست شما


مطالب وبلاگ
پيوندها
امکانات جانبی
RSS Feed

*** We Say GOD Today ***

"

*************************

***Pnu121 In Google***

*************************

-------------------------