اژدها وارد می شود . . .

آغاز سال ' اژدها ' در چین
 

صدها میلیون چینی در کشور خود و اقصی نقاط دنیا حلول سال جدید را که با نام ' اژدها ' نامگذاری شده، جشن گرفتند.

به گزارش ایرنا، مردم چین ازجمله در کلان شهر پکن پایتخت این کشور از نخستین ساعت بامداد امروز با آمدن به معابر و خیابان ها و برگزاری مراسم نورافشانی و ترقه بازی سال جدید را آغاز کردند.

رهبران ارشد حزب کمونیست چین از جمله ' هو جین تائو ' رییس جمهوری و دبیرکل حزب و' ون جیا بائو' نخست وزیر نیز با حضور در میان توده های سطح پایین در روستاها ضمن مشارکت در جشن ها، به آنان نوید زندگی بهتر را در سال جدید دادند.

'بان کی مون' دبیرکل سازمان ملل نیز در پیام ویدیویی که در پایگاه اینترنتی سازمان ملل پخش شد، با زبان چینی سال نو را به ملت چین تبریک گفت.

وی سپس با زبان انگلیسی افزود: سال اژدها خبری برای مردم فرستاده است که ما نیروی حیاتی و قدرتی برای اجرای اصلاحات و تغییرات داریم.

هزاران سال طول کشیده تا چینی ها برای خود چرخه 12 ساله ای را با نام یک حیوان برای هر سال ایجاد کرده اند.

اژدها پنجمین رتبه را در میان این حیوانات و سال ها پس از موش ، گاو ، ببر و خرگوش دارد و قبل از حیوانات دیگر از جمله مار، اسب ، بز ، میمون ، خروس ، سگ و خوک قرار گرفته است.

براساس تقویم کشاورزی چینی ها از بامداد دوشنبه سال خرگوش را پشت سرگذاشتند و ' عید بهار ' یا ' چون جیه' امسال را با نمادهایی از ' اژدها ' آغاز کردند.

مردم چین از هفته ها قبل با خانه تکانی ،خرید البسه و لوازم نو و همچنین تهیه نمادها و مجسمه هایی از اژدها همراه با شیرینی و آجیل های گوناگون خود را برای ورود به سال جدید که تا 12 سال دیگر آن را نخواهند دید، آماده کرده بودند.

اژدها همیشه از لحاظ سنتی در چین نمادی از قدرت بوده است.

قدرتی که دریاها، بارش باران ، جاری شدن سیل و جلوگیری از بلایای طبیعی را در کنترل داشته و امپراطورهای چین نیز از آن سمبل ها و علایمی که قدرت را نشان می داده ، درست می کرده اند.

از سوی دیگر اژدها در طراحی ها و حتی بر روی عکس ها و تمبرهای منتشره چهره آرامی نداشته است زیرا در غیر این صورت به اعتقاد و باور مردم چین هیبتش را از دست می داده است.

اژدها نمادی از قدرت و فرهنگ مردم چین آنقدر برای آنان با اهمیت است که آن را محور و هسته اصلی 12 سال آینده و فراتر از نام دیگر حیوانات می دانند و به همین سبب به این سال بیش از سال های دیگر توجه نشان می دهند.مردم چین همواره این تصور را داشته اند که اژدها می تواند روح های شیطانی را تطهیر و از بروز بلایای طبیعی جلوگیری کرده و قدرتی برای اتکای مردم باشد و نیازهای آنان را برطرف کند.

به همین سبب حتی در کاخ های بجا مانده از امپراطورهای قدیم مشاهده می شود تصاویری از اژدها بر روی دیوارها و اثاثیه حک شده که نمونه ای از آن دیوار ' 9 اژدها ' در 'شهر ممنوعه ' در قلب پکن پایتخت چین است.

از این منظر مقام های چین امسال تمبر جدید ' اژدها ' را منتشر کردند تا ترکیبی از تاریخ کهن و عصر مدرن این کشور را به نمایش بگذارد.

چین قبل از این نیز در سال های 1988 و 2000 میلادی به همین مناسبت و در سال نو به تقویم کشاورزی تمبرهای اژدها را چاپ و روانه بازار کرد.

با این وصف این بار مقام های چین تمبری را روانه بازار کرده اند که تصویر آن نشاندهنده آرزو و امید برای مرفه تر شدن مردم در این کشور نیز هست.این تمبر قیمتی در حدود چهار دلار دارد .

البته برخی از مردم نسبت به این تمبر احساس خوبی ندارند و تصویر روی آن را خشن و ترسناک توصیف کرده اند و می گویند که نمی خواهند به این تصویر چشم بدوزند یا در ذهن خود به آن فکر کنند.

بر اساس باور گذشتگان و نیاکان مردم چین ، کسی که در سال اژدها متولد شود ، فردی است که خود را با سعادت و خوشبخت می پندارد.

در یادداشت های تاریخی آمده است که کسانی که بعد از سال اژدها یعنی در سال مار بدنیا می آیند باز هم خود را ' اژدهای کوچک ' می نامند به این تصور که اژدها به آنها زندگی طولانی تری داده است.

بنابراین متولد شدگان سال مار هم اصولا از واژه چینی ' شونگ چی ' به معنای ' حرکت انرژی ' استفاده می کنند . انرژی که از سال اژدها دریافت شده و آنها را حیاتی طولانی بخشیده است.

از دیگر خصوصیات افراد متولد سال اژدها ، درایتمندی ، رفتارهای دوستانه و دوستدار همکاری با دیگران برشمرده شده است.

این در حالی است که عید بهار و سال نو به تقویم کشاورزی همه ساله برای مردم چین بهترین فرصت برای سفر محسوب می شود.

از آنجا که بسیاری از مردم چین کارگران و روستاییان و کشاورزان مهاجر در شهرها هستند ، این روزها که بمانند نوروز مردم ایران محسوب می شود، بهترین زمان برای تجدید دیدار با خانواده ها است.

برآورد های رسمی نشان می دهد که در سال 2011 میلادی بیش از 57 میلیون و 390 هزار نفر از مردم چین که وضعیت مالی مناسبی داشته در ایام این تعطیلات به سفر های خارجی رفته اند و نزدیک به 48 میلیارد دلار هزینه کرده اند.

بالا رفتن استانداردهای زندگی ، تغییر روند زندگی مردم چین و افزایش رویکرد آنها به تجملات موجب شده است تا بسیاری در چنین تعطیلاتی راهی کشورهای دیگر شوند.

اما این مشمول میلیون ها نفر از جمعیت یک میلیارد و 340 میلیون نفری این کشور نمی شود.

بسیاری از کسانی که از دیرباز در شهرهای بزرگ زندگی کرده اند به این مساله اذعان دارند که با توسعه فزاینده و رشد سریع اقتصادی زندگی در این کشور مانند گذشته آسان نیست و سفر کردن بیش از هر موضوع دیگری هزینه بر است.

در واقع عبارت ' عصر ارزانی چین ' پایان یافته و از میان 31 استان در این کشور در 22 استان هزینه ها افزایش یافته و همزمان دستمزدها بیش از 22 درصد بیشتر شده است .

فضای اداری و تجاری شهرهایی نظیر پکن و شانگهای از بسیاری شهرهای غربی گرانتر است.

افزون بر این هزینه زندگی روزمره فزونی گرفته و برای نمونه بهای سبزیجات در سال گذشته میلادی بالای 60 درصد و بهای گوشت حدود 100 درصد و بهای روغن خوراکی بین 100 تا 150 درصد بیشتر شده است.

با این حال راه آهن چین روزهای پرکاری را سپری می کند. در دوره 40 روزه تعطیلات عید بهاره این وسیله حمل ونقل، 235 میلیون مسافر را جابجا می کند که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته شش درصد رشد خواهد داشت.

شرکت هواپیمایی ملی چین نیز اعلام کرد که به خطوط هوایی داخلی اجازه داده است 14 هزار پرواز اضافی برای این دوره در نظر بگیرند.

پیش بینی شده است که 34 میلیون و 880 هزار سفر با هواپیما در این دوران انجام شود که هفت درصد بیشتر از سفرهای هوایی سال 2011 میلادی در چین خواهد بود.

در زمان حاضر خطوط هوایی چین هشت هزار پرواز فعال دارند و ظرفیت آنها در یک روز می تواند بر اساس نیاز تا یک میلیون مسافر افزایش یابد.

آنچه آمار رسمی نشان می دهد اینکه در ایام 40 روز تعطیلات عید بهار یا سال نو به تقویم کشاورزی چین سه میلیارد و 160 میلیون سفر در چین انجام خواهد شد که نزدیک به 9 درصد بیش از سال 2011 میلادی است.

 

 

اژدها غالباً خود را در بدترین شرایط و موقعیت ها قرار می دهد. او آرمان خواه و کمال گرا به معنی واقعی است، به همین علت همیشه طالب بهترین هاست. توقع او از خود و دیگران بیش از حد معقول است. وی از دیگران انتظار زیادی دارد وی در برابر، انتظارات دیگران را تا حد امکان بر آورده می کند.

 

اژدها بد خلق، سرکش، لجوج، سرسخت و حاضر جواب است و اغلب بی اندیشه سخن می گوید. اما به رغم این ویژگی ها، سخنان و پندهای او بسیار با ارزش است. مردم به گفته های او گوش فرا می دهند و در حقیقت نفودش بر آنان غیر قابل انکار است.

 

اژدها موجودی مغرور ، پر شور و عجول است که به سادگی عنان اختیار از کفش رها می شود . او با استعداد ،با هوش، با اراده و بخشنده است و از عهده انجام هر کاری به خوبی بر می آید و تا لحظه مرگ هرگز محتاج دیگران نخواهد شد.

 

اژدها در تمام عرصه های هنری، مذهبی، نظامی . پزشکی ، یا سیاسی می درخشد و کامیاب می شود. اژدها می تواند خود را وقف اهداف و کارهای با ارزش و بزرگ کند. این اهداف ــ هر چه که باشد ـــ او می تواند پایان کار را بسنجد احتمال دارد استعداد و توانایی اژدها در راه های نادرست به کار افتد و در اعمال خلاف نیز سر آمد دیگران شود.

 

اژدها محبوب خاص وعام است؛ اما خود کمتر به کسی دل می بندد. و هرگز در گیر ماجراهای عاشقانه نمی شود و طعم تلخ ناکامی را نمی چشد؛ بلکه اوست که همیشه دیگران را ناکام می گذارد؛ طوری که اغلب زنان متولد این سال خاطر خواه ها و خواستگاران زیادی دارند.

 

متولدان سال اژدها در اوان جوانی ازدواج نمی کنند و حتی برخی از آنان تا آخر عمر مجرد می مانند ؛ چرا که تنهایی و انزوا طلبی را دوست دارند . حتی می توان گفت از تنها بودن لذت می برند.

 

اژدها در دوران کودکی ممکن است به مشکلات مختصری دچار شود که سبب ساز آن ، انتظار بیش از حد او از اطرافیانش است؛ ولی روحیه هنری اژدها در دوران دوم زندگیش باعث ایجاد مشکلاتی می شود.

 

با این که برتری و غرور اژدها نسبت به اطرافیانش کاملا محسوس است، گاهی احساس می کند که دیگران درکش نکرده ؛ به گوهر وجودش پی نبرده اید حال آنکه دیگران همواره تحسینش می کنند.

 

هر چقدر ناراحتی های اژدها در زندگی ناچیز است به همان اندازه موفقیت هایش بزرگ می باشد.

 

هر چه اژدها سخت گیر تر و پر توقع تر باشد، به همان نسبت ناخرسندتر است؛ در هر صورت ، اژدها موجودی شاد و خوشحال است و این روحیه در دوره کهن سالی، موفقیت او را در رسیدن به اهدافش تضمین می کند.

 

اژدها نماد بخت و اقبال است و در طالع بینی ، بهترین نماد برای زندگی، رشد و ترقی به شمار می رود . برای مردم خاور دور اژدها نشانه تندرستی، بزرگواری، نجابت،‌هماهنگی و طول عمر است.

 

با این وصف ، از روی دیگر سکه غافل نشوید. اگر چه خیر و برکت اژدها از سایر نمادها بیشتر است؛ اما نباید فراموش کرد که هر چیزی ممکن است نوعی نیرنگ و فریب باشد؛ اما چه توان کرد، اژدهای افسانه ای شما را مجبور می کند که به او اطمینان و اعتماد کامل پیدا کنید.

 

او همیشه در اوج است و می درخشد ؛ اما درخشش او کاملا سطحی است. او خودش هم واقعا نمی داند چگونه چشم ها را خیره می کند و این نشان می دهد که قدرت او غیر واقعی است.

 

مشاهیر متولد سال اژدها

عیسی مسیح (ع) ، برنارد، راشل و ماری پیکفورد ، سالوادوردالی، زیگموند فروید، روستاند، ادوارد هیث، هارولد ویلسون و ژاندارک ، ژان ژاک روسو، بارباراکارتلند، برنارد شاو، دانتون، مارشال تیتو، سنت برنادت، ناپلئون سوم و مارشال پتن

 


مشاغل مناسب متولد سال اژدها

 

هنرپیشه، هنرمند، کارخانه دار، مغازه دار، مهندس معمار، پزشک، وکیل دعاوی، تبهکار، روحانی، مبلغ مذهبی، سفیر یا سفیر کبیر، سیاستمدار، مدیر عامل، رئیس جمهور و قهرمان ملی !


متولدین ماههای سال اژدها

 

اژدهای ناآرام و بیش از حد حساس! او با چشمان بسته حمله می کند و به پیروزی خود اطمینان کامل دارد.

فروردین

اژدهایی شیرین، موجودی افسانه ای در خانواده! وجود او آرامش را به ارمغان می آورد.

اردیبهشت

اژدهای الوان! از سوراخ بینی اش آتش زبانه می کشد.

خرداد

اژدهای بلند پرواز! سر او به ابرها رسیده، در قصرهای خیالی زندگی می کند.

تیر

اژدهای گزافه گو! او افراط کار است و شما را بیش ار حد خسته می کند.

مرداد

اژدهای دقیق! تنها اژدهایی که افسانه ای نیست. وجود او را باور نمی کنید و فکر می کنید که خواب می بینید!

شهریور

اژدهای اطمینان بخش! اما آنچه را که می بینید، باور نکنید چون او ظاهرش فریبنده است.

مهر

اژدهای تیغ دار! با لمس کردن او دچار درد و سوزش خواهید شد.

آبان

می توانید روی این اژدها حساب کنید. رفتار او دوستانه و آرام است.

آذر

اژدهایی دور اندیش! او زیاد جلب توجه نمی کند!

دی

اژدهای معقول و صریح! او حتی می تواند از خود نیز انتقاد کند.

بهمن

اژهایی برتر! اژدهایی بسیار عاقل و الهام بخش است. او می تواند و باید پیش برود.

اسفند

 


رابطه عاطفی ( زن ) متولدین سال اژدها با سالهای دیگر

 

چرا که نه؟ خانم اژدها عاشق ستایش شدن است و هیچ کس بهتر از موش نمی تواند این نیاز او را برآورده کند.

موش

رابطه پیچیده و مشکلی است. اژدها درخشیدن را دوست دارد و گاو به هر چیز درخشنده بد گمان است!

گاو

دو شخصیت قوی رو در روی هم قرار می گیرند. وجود اژدها برای ببر مفید خواهد بود، چرا که باعث می شود ببر پیش از دست زدن به هر کاری دور اندیشی را فراموش نکند.

ببر

تا زمانی که خانم اژدها از نشستن کنار آتش خسته نشود، می توان به دوام این رابطه امید داشت!

گربه

طوفان به پا خواهد شد. این دو دائم با یک دیگر به رقابت خواهند پرداخت.

اژدها

مشکل است! اژدها دوست دارد مار از او تعریف و تمجید کند؛ نه این که اسیر باشد!

مار

نه، اسب بسیار خودخواه است و خانم اژدها برای شکوفایی،‌به توجه فراوان نیاز دارد.

اسب

فکرش را هم نکنید. خانم اژدها نیاز به تحسین و تمجید دارد و آقای بز هیچ چیز را تحسین نمی کند.

بز

امکان پذیر است. آقای میمون هنرپیشه ماهری است بسیار دلرباست. طبق معمول او ناامید خواهد شد. اما هرگز ناامیدی خود را بروز نمی دهد.

میمون

بله، البته اگر شغل اژدها درخور توجه باشد و خروس بتواند از این بابت به خود ببالد.

خروس

نه، سگ کورکورانه کسی را تحسین نمی کند؛ چرا که کارهای مهمتری دارد.

سگ

بله، خوک مرتب برای اژدها دم تکان می دهد و تملق او را می گوید و این برای او خیلی بد است!

خوک

 


رابطه عاطفی ( مرد ) متولدین سال اژدها با سالهای دیگر

 

خوب است. موش ممکن است به درد اژدها بخورد و اژدها این را می پذیرد.

موش

نه. آنها همیشه بر سر قدرت و ریاست می جنگند و این وضعیت اژدها را خسته خواهد کرد.

گاو

بله، حتی اگر مشکلاتی وجود داشته باشد. اژدها می داند که چگونه ببر را متقاعد کند و ببر به نصایح او - حتی اگر درست نباشد - گوش می کند.

ببر

زوج بسیار خوبی هستند. گربه از امتیازات اجتماعی و نکته سنجی خاصی برخوردار است که حس جاه طلبی اژدها را اقناع می کند.

گربه

طوفان به پا خواهد شد. این دو دائم با یک دیگر به رقابت خواهند پرداخت.

اژدها

زوج خوبی هستند. آقای اژدها به دلربایی خانم مار می بالد، حتی اگر چشم مار به دنبال او نباشد.

مار

اگر زندگی پابرجا بماند، مشکلی ایجاد نخواهد شد!

اسب

برای بز خوب است. اما در مورد اژدها، بز نمی تواند کمکی به او بکند و حتی ممکن است به او صدمه بزند. او نسبت به اژدها بی تفاوت است.

بز

/ 4 نظر / 11 بازدید
تبادل لینک با وبلاگها

سلام.ایا با تبادل لینک موافقید؟ رنک ما 1 بازدید روزانه 300 اگر مایل به تبادل لینک هستید ما رو به اسم عکس های خفن لینک کنید و به ما خبر بدید تا شما رو لینک کنیم با تشکر

پاک

سلام آقای چابک می بینم که رفتین تو کار عید و اژدها امیدوارم سال خوبی در پیش داشته باشین با موفقیت و فارغ التحصیلی پیشاپیش سال نو مبارک

سیاوش

سلام داداش امیدوارم سالی پر از موفقیت داشته باشی

مجید

سال نو پیشاپیش مبارک...