رفع ابهام نحوه گذراندن درس آشنایی با دفاع مقدس

 

درس آشنایی با دفاع مقدس عمومی نیست! و در جدول دروس عمومی جایی ندارد! اسفند سال 90 بود که معاون آموزشی دانشگاه پیام نور در بخشنامه ای رسما وضعیت و نحوه گذراندن درس آشنایی با دفاع مقدس را برای همه مشخص کرد .اما برخی تا به امروز همچنان ابهاماتی در رابطه با آن دارند. عبداالله معتمدی در گفتگویی تلفنی با اخبار پیام نور مجددا صبورانه به سوالات تکراری ما پاسخ دادند که خلاصه این گفتگو و رفع ابهامات موجود برای این درس را برای شما عزیزان بیان می کنیم.
چه کسانی باید درس آشنایی با دفاع مقدس را بگذرانند؟ کلیه دانشجویان کارشناسی پیوسته و ناپیوسته فرقی نمی کند ورودی چه سالی و چه رشته ای باشند (دانشجویان کارشناسی ارشد نیازی نیست)
به چه صورت باید این درس را گذراند؟
حالت اول (اختیاری اجباری): اگر دانشجو درس اختیاری دارد که می تواند درس آشنایی با دفاع مقدس را جایگزین آن کند
مثلا دانشجو باید در کل سه واحد اختیاری پاس کند حال اگر دانشجو تنها یک درس سه واحدی و یک درس یک واحدی اختیاری داشته باشد می تواند آن درس 1 واحدی و درس 2 واحدی آشنایی با دفاع مقدس را پاس کند و نیاز نیست دیگر درس سه واحدی را پاس کند و یا اینکه در کل می توان گفت بجای 2 واحد اختیاری که قبلا باید پاس میکرد اکنون باید درس آشنایی با دفاع مقدس را که 2 واحد است پاس کند.
حالت دوم (اضافی اجباری): دانشجو درس اختیاری ندارد یا دروس اختیاری را پاس کرده یا اینکه ترکیب دروس اختیاری به نحوی نیست که بتواند درس آشنایی با دفاع مقدس را جایگزین آن کند در این حالت دانشجو باید 2 واحد اضافه بر آن واحدها یعنی درس آشنایی با دفاع مقدس را پاس کند
 نکته : این درس فقط مخصوص دانشگاه پیام نور نیست و در بسیاری از دانشگاه ها اجباری شده است

/ 8 نظر / 2 بازدید
دانشجو

سلام.یعنی من که این تابستون درسم تموم شد چی؟ این تابستون 141 واحدم تموم شد، باز هم باید این درس رو بردارم؟

رضا

بخشنامه جدید: ما زورمان زیاد است. هر کاری دوست داریم میکنیم.هر روز با یک قانون و تبصره جدید برعلیه شما می آییم. همینیه که هست.

دانشجو

سلام كلا دانشجويان فناوري اطلاعات تجميع وردودي 87 بايد چند واحد بگذرانند؟

فاطمه

سلام.ببخشید میخواستم بپرسم من از دروس عمومی 2 واحداضافی پاس کردم. آیامیتونه جایگزین درس دفاع مقدس بشه؟؟ ممنون از لطفتون

فاطمه

سلام ببخشید تا چند واحد میشه ارایه به استاد برداشت؟ فقط 1 درس باشد؟

دانشجو

اختیاری-اجباری مثل روشن-خاموشی، مبهم-روشنی، سالم-خرابی، بیمار-سلامت، گاگول-تیز، اول-آخری، دانشگاه-گله داری. :-|

D:

daneshjooooooooo

akhjooon che khob pas.yani man ke 25 vahed daram ba mitoonam ye darse ekhtiyarim (mabahese no)ke 3vahede ro ba defa moghadas ke 2vahede jabaja konam bad on vaght mishe 24 vahed:D horaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa