تستی یا تستی تشریحی (قسمت آخر!)

رئیس دانشگاه پیام نور استان تهران درخصوص انجام آزمون های دروس این دانشگاه به صورت تستی گفت: این کار نوعی آمادگی برای ورود دانشجویان به مقاطع تحصیلی بالاتر است ضمن اینکه به ارتقای کیفیت دانشگاه نیز می انجامد.

 

فرشاد ابراهیم پور در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی پانا، با بیان این مطلب اظهار داشت: به دلیل اعتراضات بسیار زیادی که دانشجویان نسبت به تصحیح برگه تشریحی خود دارند، به ویژه دانشجویانی که به صورت خودخوان دروس را انتخاب می کنند برخی از گروه های آموزشی به دنبال این هستند که تمام آزمون های خود را به صورت تستی برگزار کنند.

رئیس دانشگاه پیام نور استان تهران در ادامه با بیان اینکه تستی کردن آزمون های تخصصی و عمومی این دانشگاه دلایل بسیاری دارد، خاطرنشان کرد: اول اینکه با این عمل دانشجو خیلی سریع می تواند از نمره آزمون خود مطلع شود، از طرفی اشتباه استاد به حداقل ممکن می رسد و دانشجویان آماده تر می شوند و مطالب را ریزتر و دقیق تر مطالعه می کنند.

جای نگرانی برای دانشجویان پیام نور وجود ندارد

وی در پاسخ به این سوال که عملا برخی از دروس را نمی توان به صورت تستی برگزار کرد، سوال خبرنگار پانا را یک سوال جواب داد و افزود: اگر نمی شود پس چرا تمام آزمون های کارشناسی ارشد کشور به صورت تستی انجام می شود؟ لذا جای نگرانی برای دانشجویان پیام نوری نیست.

ابراهیم پور در پایان با بیان اینکه برگزاری آزمون های تخصصی دانشگاه پیام نور به صورت تستی به ارتقای کیفیت دانیگاه می انجامد، تصریح کرد: این کار به ارتقای کیفیت دانشگاه و آزمون های پیام نور می انجامد چرا که دانشجویی که امتحان تشریحی می دهد وقتی در مواجهه با آزمون کارشناسی ارشد قرار بگیرد، نمی تواند آن سوالات تستی ارشد را تطبیق دهد لذا این کار نوعی آمادگی برای دانشجویان برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر است.

 

اخبار پیام نور

 

/ 1 نظر / 3 بازدید

عجب !دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف تمامی دروس به صورت تشریحی امتحان میدن درکنکور کارشناسی ارشد نتایج خوبی نمی گیرند !!!!!